Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26316 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Сталінську будівлю ліцею №142 рекомендують знести або суттєво реконструювати.

Фото: Сегодня

Посеред навчального року в Києві закрили навчальний заклад. Учнів столичного ліцею №142, який знаходиться поряд зі станцією метро «Політехнічний інститут». Про це повідомляють батьки школярів у Facebook: «Ліцей №142 було визнано аварійним і рішенням комісії від 9 березня 2018 закрито. Дітей перевели на дистанційне навчання, а фактично викинуто на вулицю. А вчителі мають налаштовувати процес, перебуваючи в аварійній споруді. Станом на сьогодні, приміщення, де діти можуть продовжити навчальний процес, немає. Термінів завершення реконструкції теж немає. Коштів на реконструкцію теж немає. Листи у відповідні інстанції написані, але ми чудово розуміємо, що це будуть чергові відписки. Є опасіння, що комусь приглянулась будівля, розташована на метро КПІ».

Попередили батьків про закриття ліцею дев’ятого березня. Батьки учнів вважають, що якщо почнеться ремонт, то він закінчиться знесенням будинку. За їх словами, в понеділок о 17:00 в ліцеї збереться спеціальна комісія за участю представників райвно, департаменту освіти КМДА, керівництва школи та депутатів Київради.

Дослідник архітектури Семен Широчин відзначає, що будівля є однією з перших типових шкіл у Києві, а проект розроблявся архітектором Еммануїлом Коднером. Всього в столиці було збудовано три таких школи, а одну вже знесли. Будівлю ліцею звели у 1936 році.

Читайте також: Киевские школы межвоенного периода: история и архитектура

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button