Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 279 днів. За цей час ми опублікували 26176 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

П’ятнадцята «Французька весна» розпочнеться у Києві 31 березня. У рамках фестивалю традиційно відбудуться покази французького кіно.

Цьогоріч стрічки покажуть у трьох підбірках: «Фестиваль допрем’єрних показів», «Роман з кіно» та «Довгі ночі короткого метра». Переглянути фільми можна буде впродовж квітня у столиці та інших містах України, зокрема в Львові, Одесі та Дніпрі.

«Фестиваль допрем’єрних показів» надасть глядачам можливість першими побачити актуальні французькі кіноновинки. До підбірки увійшли стрічки: «Заздрісниця», «Берегині», «Що нас пов’язує» та інші. Всі фільми покажуть у кінотеатрі «Київ» мовою оригіналу з субтитрами.

Програма «Роман з кіно» – це ретроспектива екранізацій французьких бестселерів. На великому екрані глядачі зможуть переглянути історичні драми, детективні історії та мелодрами у найкращих традиціях французького кіно. Серед фільмів «Обмін принцесами», «Лулу – оголена жінка» та «До побачення там, нагорі».

Не обійдеться цьогоріч і без традиційної для «Франзуцької весни» добірки «Довгі ночі короткого метра». Покази, тривалістю 6-7 годин проводяться уночі, глядачам пропонують переглянути колекцію кращих французьких короткометражних фільмів. Більшість стрічок «Ночей» були представлені на міжнародних кінофестивалях в Каннах, Клермон-Феррані, Нью-Йорку і Торонто. Фільми покажуть мовою оригіналу з субтитрами.

Показ короткометражок відбудеться 13-14 квітня у Києві та 14 квітня у  п’ятнадцяти інших міст України.

«Заздрісниця», Франція, 2017


Відкриватиме програму допрем’єрних показів стрічка «Заздрісниця» режисерів Давида та Стефана Фонкіносів. У центрі історії – Наталі Пеше, викладачка філології, яка розлучилася з чоловіком. Жінка починає страждати від патологічної заздрості до усіх оточуючих. Спочатку це почуття виникає до власної доньки Матильди, а згодом до друзів, колег і сусідів. На глядачів чекають зображення змін у житті жінки передані через комедійні ситуації та елементи психологічного трилера.

Головну роль у фільмі виконала дворазова володарка премії «Сезар» Карін В’яр. У Києві картину презентуватимуть її режисери, а також акторка Дара Томброфф.

«Молода жінка», Франція 2017


Також у програмі допрем’єрних показів – фільм «Молода жінка» Леонор Серай. Стрічка розповідає про 31-річну Паулу, що повертається до Парижу після невдалого роману, самотня та безробітна. Вона влаштовується працювати нянькою та продавчинею, знайомиться з різними людьми, поступово відчуває впевненість у своїх силах. І набирається сміливості розпочати нове життя – з шиком і розмахом.

За головну роль у фільмі Летиція Дош була номінована на премію «Сезар» як перспективна акторка. Сама ж стрічка здобула премію «Золота камера» Каннського кінофестивалю за найкращий режисерський дебют.

«До побачення там, нагорі», Франція, Канада, 2018


У рамках програми «Роман з кіно» фестиваль представляє фільм «До побачення там, нагорі» режисера Альбера Дюпонтеля. Історія розпочинається у останні дні Першої світової війни, коли капітан Прадель, не наділений високими моральними якостями, посилає на вірну загибель двох рядових – блискучого молодого художника Едуара і колишнього листоношу Альбера. У результаті поранення лице Едуара спотворене. Оголосивши себе загиблим і приховавши назавжди обличчя під маскою, він починає малювати приголомшливі картини про війну. Альбер ж стає імпресаріо «людини без обличчя». Та доля ще готує для них нову зустріч з капітаном Праделем.

Фільм Альбера Дюпонтеля отримав п’ять премій «Сезар» – за найкращі режисуру, адаптований сценарій, операторську роботу, декорації та костюми. В основу стрічки покладено однойменний роман П’єра Леметра, що був відзначений Гонкурівською премією – найпрестижнішою літературною нагородою Франції.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button