Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Пекарня, в якій розпочинають стажування молоді люди із Синдромом Дауна, відкрилась під Києвом.

Перші 10 стажерів – учні проекту батьківської організації Даун Синдром «Перспектива 21-3» розпочали тут професійну підготовку, аби з наступного року отримати свою першу роботу. Пекарня має символічну назву «21.3», що означає дату Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна – 21 березня. Дата відкриття та назва закладу вибрані не випадково, адже у людей із синдромом Дауна саме в 21 парі хромосом присутня 3-я, непарна хромосома.
Аренда та Андрій Василенки, батьки 14-річного Петра із синдромом Дауна, є організаторами та ідеологами проекту. Залучивши партнера, вони відкрили пекарню, а за рік планують відкрити кафе, в якому працюватимуть люди із синдромом Дауна та проблемами розумового розвитку. Модель бізнесу, у який інтегрована праця людей із інвалідністю, Василенки запозичили з Нідерландів.
«Кожен батько чи мама дитини із синдромом Дауна дуже переживають про майбутнє своєї дитини: чи зможе вона відшукати своє місце в цьому житті, чи зможе вона знайти роботу і бути самостійною? Нашому сину та його однокласникам, що навчаються в спеціальній школі вже зараз час опановувати робітничі спеціальності, а за рік-два вже й працювати. Нажаль на державу ми не можемо розраховувати. Тому зараз ми створюємо не лише маленьку пекарню для наших дітей, ми створюємо модель, яку хочемо показати Україні за приклад вирішення проблем з працевлаштуванням та соціальним супроводом людей з інвалідністю», – говорить Аренда Василенко.
Люди із синдромом Дауна опановуватимуть в пекарні «21.3» такі спеціальності: помічник пекаря, пакувальник, офіціант, помічник продавця. Пекарня також гратиме велику роль у соціалізації, адже довгі роки такі люди були відгороджені від суспільства парканами інтернатів або стінами власних квартир.
Кожен, хто купуватиме хліб або традиційну голландську випічку в пекарні «21.3», внесуть свій вклад у працевлаштування людей із синдромом Дауна, адже 25% прибутку будуть направлені на створення нових робочих місць та соціального супроводу. Адже без соціального працівника, який супроводжуватиме людину з інвалідністю на робоче місце та під час виконання роботи, неможлива інтеграція людей з інвалідністю в робочій процес.
Батьки дітей з синдромом Дауна прагнуть, аби держава створила як спеціальну програму з працевлаштування людей з інвалідністю, так і систему їхнього обов’язкового соціального супроводу на робочому місці.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті