Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Захисники київської «тарілки» вимагають оприлюднення проекту ремонтних робіт, які зараз проводяться в будівлі УкрІНТЕІ. Вони вже надіслали запит до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, оскільки досі не відомо, як виглядатиме споруда після реставрації.
Нагадаємо, що увесь інститутський комплекс планують здати в оренду на 20 років девелоперській компанії Mandarin Plaza. Натомість компанія має відновити у ньому систему опалення, провести капітальний ремонт фасадів і косметичний ремонт — у приміщеннях. В самій «тарілці» хочуть облаштувати сучасний конференц-зал, а в іншій будівлі інституту — науково-освітній простір за зразком варшавського Центру науки «Коперник», лондонського музею науки або наукового центру NEMO в Амстердамі. Захисники «тарілки» — громадські активісти, архітектори, автор оригінального проекту будівлі Флоріан Юр’єв — наполягають виключно на реставрації «тарілки». Втім, проект «інтеграції» будівлі у майбутній ТРЦ девелоперська компанія так нікому й не продемонструвала, а місяць тому в інститутській 16-поверхівці почали знімати вікна.
Активісти #savekyivmodernism вимагають оприлюднення проекту «тарілки» та надіслали запит в Державну Архітектурно-будівельну Інспекцію України, оскільки досі не відомо, як буде виглядати споруда після реставрації.
Основні вимоги:
– негайне оприлюднення інформації про те, ким, на яких підставах та з якою метою наразі ведуться ремонтні роботи в «тарілці»;
– зберегти цілісність комплексу будівель авторства Флоріана Юр’єва, що знаходяться за адресою вул. Антоновича, 180;
– надати цьому комплексу статус пам’ятки архітектури;
– проектні роботи та реконструкцію будівлі вести з інформуванням громадськості та за участю автора оригінального проекту, архітектора Флоріана Юр’ева ;
– визнати будівлю Державної наукової установи “Український інститут науково-технічної експертизи та інформації” нововиявленим пам’ятником культурної спадщини.
Також нагадаємо, що за одним з попередніх проектів «тарілку» на Либідській взагалі планували зносити.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті