Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

До Верховної Ради був поданий законопроект №8202, який передбачає збільшення відповідальності власників будівель пам’яток архітектури. Автори проекту пов’язують більшість проблем в охороні об’єктів культурної спадщини в столиці з недосконалою законодавчою базою.

«Мета закону – збільшити відповідальність тих, хто в 1990-х і 2000-х викупив у міста чи держави, об’єкти (будівлі), що є пам’ятками архітектури, і утримують їх в жахливому стані. Тобто вони не розуміють, що купили не звичайний об’єкт, а будівлю, яка є частиною культурного надбання міста» – пише на своїй сторінці у Facebook співавтор законопроекту, народний депутат Дмитро Білоцерковець.

фото: kiev.unian.ua

Закон 8202 передбачає:

  • Примусовий викуп будинку при порушенні правил експлуатації. Передбачена процедура, коли власник отримує попередження з вимогою прибрати недоліки. Разом з ним йому надсилається договір купівлі продажу. Якщо власник ігнорує вимогу, суд може примусити його продати будівлю;
  • Штраф за безвідповідальне ставлення. Передбачає збільшення штрафів за проведення будь-яких незаконних робіт та розміщення реклами, без згоди місцевої влади;
  • Збільшення кримінальної відповідальності від трьох до шести років обмеження свободи за нанесення шкоди або знищення будівлі.

Загалом, за думкою авторів, законопроект надає більше повноважень місцевій адміністрації.

Раніше «Хмарочос» писав, що в травні у Києва з’явиться історико-архітектурний план міста.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button