Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23482 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Поселення складається з п’яти вілл, «втоплених» у навколишній ландшафт.

Фото: Dmytro Aranchii Architects

Архітектурне бюро Dmytro Aranchii Architects розробило проект екопоселення «Дніпровські кручі» на Трахтемирівському півострові поблизу Канева.

Екопоселення займе ділянку 1,5 гектари в селі Григорівка в ландшафтному парку «Трахтемирів». Місцина має неофіційну назву Шовковиця. Проект розробили для компанії-замовника, яка володіє цією землею.

Фото: Dmytro Aranchii Architects

Екопоселення складається з п’яти ділянок по 35 соток із віллами по 200-240 м2. Це орієнтовані на схід енергоефективні будинки з вуличними басейнами та панорамними вікнами, що виходять на Дніпро та яр.

Архітектори розташували вілли за принципом терас, і максимально віддалено одна від одної – на відстані 50-60 метрів, – щоб кожен сусід не бачив ані сусідньої будівлі, ані її власників.

Фото: Dmytro Aranchii Architects

Ділянка вирізняється значним перепадом рельєфа, і архітектори вирішили «втопити» вілли у ландшафт. Маса ґрунту дозволяє підтримувати оптимальну температуру влітку і взимку. Також завдяки такому рішенню поселення майже не виділяється з навколишнього середовища.

Фото: Dmytro Aranchii Architects

Дмитро Аранчій розповів «Хмарочосу», що у будинках буде використано економні теплові насоси, сонячні панелі як основане джерело живлення та припливно-витяжні системи з рекуперацією, що дозволяють отримати свіже повітря без істотних втрат тепла.

Також при будівництві буде використано екологічні матеріали, такі як дерево або метал, які відповідають принципу «з-колиски-в-колиску» (cradle-to-cradle) – тобто безвідходного виробництва.

Фото: Dmytro Aranchii Architects

Енергощадність дозволить зменшити рівень викидів CO2. Загалом намічено досягти енерголейблу А+, тобто одного з найнижчих рівней енергоспоживання за директивами ЄС.

Будівництво екопоселення планують завершити до початку 2019 року.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button