Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86» відбудеться уже вп’яте. Цьогоріч до Славутича запрошують з дев’ятого по тринадцяте травня. У програмі – кінопокази, вокршопи з урбаністики та вечірки до світанку.

«Ми живемо в час, коли медіа, виробничі відносини і навіть особисте життя повсякчас змушують нас до миттєвої реакції і механічного спрощення складних речей. Наша тема – про те, що неможливо висловити і схопити», – пояснює тему цьогорічного фестивалю, «Щось невловиме / Something in the Air», креативна директорка Надія Парфан.

«Хмарочос» знайшов для вас як мінімум 5 причин долучитися до фестивалю кіно та урбаністики в Славутичі.

Велопробіг з Чернігова

Зображення: 86.org.ua

У день відкриття фестивалю, дев’ятого травня, усіх ентузіастів, любителів урбаністичного кіно та власників велосипедів запрошують долучитися до велопробігу Чернігів-Славутич. Маршрут довжиною у 55 кілометрів проклали селами та лісами Сіверщини. Дорогу планують подолати за три години. Опісля всіх учасників запрошують відвідати церемонію відкриття. Біля локацій фестивалю організатори обіцяють забезпечити безкоштовну та безпечну велопарковку.

Крім того, організатори «86» переконують, що прогулянка на велосипеді є найприємнішим способом знайомства з містом Славутич. Тут, ще за часів будівництва атомограду у 1986 році, були прокладені перші в Україні велодоріжки.

Інтерактивний кінопоказ

Цього року на фестивалі буде вперше показано інтерактивне кіно. «Повстання у Мариборі» – словенська стрічка режисерів Мейпл Рази та Мілтона Ґійєн. У центрі уваги – місто Марибор, у якому злість населення на процвітаючу корупцію вилилась у бурхливі протести. «Повстання у Мариборі» є одночасно фільмом та інтерактивним експериментом, що запрошує стати учасником подій. Глядачі зможуть обирати, до якого з натовпів долучитися та за якими камерами слідувати, відтак, визначаючи перебіг показу.

Конкурс «Пальма Півночі»

Цьогоріч конкурс вперше відбувається у міжнародному форматі. До фінального етапу потрапило 12 стрічок тривалістю до 45 хвилин. З них п’ять знятих в Україні та ще сім іноземних: фільми з Португалії, Білорусі, Литви тощо. Серед фіналістів чимало фільмів-спостережень, наприклад, за Подільським мостом у Києві («Київський фільм. Епізод перший»), сусідом та його улюбленим автомобілем («П’ятірка») чи побутом монахів («На межі часу»). Міжнародне журі визначить володаря Ґран-прі та Призу за найкращий український короткометражний документальний фільм, а пряме голосування визначить лауреата Призу глядацьких симпатій.

Крім того, кінопрограма представляє добірку повнометражних документальних фільмів. Серед них – «Похвала Нічому» сербського режисера Боріса Мітіча. Це свого роду кінопоема, де звучить саундтрек від Tiger Lillies та Pascal Comelade, а текст начитує Іґґі Поп. Стрічка «Виклик» Юні Анкарані у бездоганній візуальній формі розповідає про світ катарських шейхів та їх розваги. У рамках ретроспективи фестивалю глядачі зможуть переглянути фільм «Дівчата з Челсі» Енді Воргола і Пола Моррісі.

На фестивалі також відбудеться прем’єрний показ фільмів-фіналістів освітнього проекту «MyStreetFilmsUkraine: Спільні місця».

Музична програма «Аномалія»

Музична частина фестивалю цьогоріч організована маріупольською платформою «ТЮ». У програмі п’ять вечірок, що триватимуть до самого світанку. Серед учасників – Ptakh_Jung, VJ Reinish,  Freak Rave Cabaret, Burning Woman, резиденти 20ft Radio та багато нових імен техно-сцени.

12 травня музику ставитиме коаліція Freak Rave Cabaret. Вони представляють свої номери, вплетені у музичні виступи та обіцять щось більше, ніж вечірку: свято звуку, руху та зображення. Вечірку-закриття розпочне DJ Trofimm, електронний музикант зі Славутича та працівник ЧАЕС. Він влаштує для відвідувачів «музичний тріп у справжню зону відчуження».  

Дитяча школа урбаністики

Зображення: 86.org.ua

Фестиваль «86» пропонує гостям долучитися до урбаністичних студій усією родиною. Зокрема, для дітей передбачено дві програми від Дитячої архітектурної школи ДАШ! Так, воркшоп для школярів – це комплексний курс з урбаністики тривалістю п’ять днів, що розрахований на дітей віком 8-14 років. Крім нього, передбачена серія окремих класів, що включають лекції, обговорення та вправи для розвитку уявлень про міста, архітектуру й людину.

Для дорослих може бути цікаво ознайомитися з результатами роботи урбаністичної резиденції та архітектурного воркшопу, мета якого – облаштувати кемпінг та уявну набережну сухого озера, відомого як Котлован.

Переглянути повну програму фестивалю можна на сайті.

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button