Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 105 днів. За цей час ми опублікували 24823 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У суботу, 12 травня, керівник апарату Голосіївської РДА Тимур Ткаченко повідомив про зникнення червоного даблдекера з вулиці Архітектора Городецького.

«У Києві прибрали двоповерховий автобус, який був розміщений на вулиці Архітектора Городецького, навпроти кінотеатру “Україна”, з початку 2000-х років… інтер’єр автобусу був переоблаштований під касу, де продавали квитки на найрізноманітніші вистави та концерти у столиці», — написав він.

На своїй сторінці у Facebook він також додав, що наразі невідомо, коли саме і чому це сталося.

Було. Фото — Інна Кабанова

Червоний двоповерховий автобус моделі «Routemaster» із відкритим заднім майданчиком, через який входили та виходили пасажири — один з найбільш впізнаваних символів британської столиці. Він почав курсувати лондонськими вулицями у 1956 році. Але вже через тридцять років міські чиновники вирішили шукати йому більш сучасну заміну. Відтак списані автобуси почали розпродавати в інші країни, де їх переоблаштовували під кафе або використовували для міських екскурсій.

Даблдекер, до якого так призвичаїлися кияни, був випущений у 1965 році, а на вулиці Архітектора Городецького «прописався» у 1999-му, коли його придбали власники місцевого закладу «Warsteiner Pub». Від ідеї облаштувати там пивний бар вони майже одразу відмовилися: «…він стоїть на проїжджій частині. Алкоголь та дорога — несумісні».

Стало. Фото — Хмарочос

Відтак автобус вирішили віддати в оренду. Вже з початку 2000-х років тут починає працювати театрально-концертна каса.

Через це у власників даблдекера іноді виникали проблеми. Так, у 2013 році депутат Київради від фракції УДАР Олексій Давиденко звинуватив їх в ухилянні від сплати податків за торгівлю.

«А ви знаєте, що цей всім відомий Лондонський автобус на вул. Городецького офіційно орендує паркувальні місця біля КП “Київтранспарксервіс”, таким чином за дуже недорого торгує в самому серці столиці. А Ви не хочете платити за парковку! Платіть, паркуйтеся, торгуйте», — таку цитату від політика наводило видання «Наші Гроші».

За його словами, власники «пересувної каси» сплачували лише за її паркування — тоді ця сума становила 65 гривень на день. Разом з тим Давиденко визнавав: на той час взагалі не існувало документів, які б регламентували торгівлю на таких паркувальних місцях.

Оновлено:

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button