Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Розповідаємо, як можна обмежити користування Facebook та залишати більше часу для себе.

Соціальні мережі відкривають багато можливостей, роблять життя та спілкування більш зручними та часто допомагають у професійному розвитку. Однак досить легко втратити лік часу і надовго засісти у мережі. Стрічка Facebook – бермудський трикутник, з якого можна й не вибратися. «Хмарочос» зібрав практичні поради, які дозволяють перемогти цю залежність, та запитав у киян, які методи працюють, а які – ні.

Перестати користуватися Фейсбуком зовсім

Найпростіший і найболючіший варіант. З появою зручних мессенджерів на зразок Telegram, де стрічки постів немає, можна з упевненістю сказати, що з’явилася непогана альтернатива. «А як же всі мої тисячі друзів?» – запитаєте ви. Насправді, якщо кому потрібно, той знайде спосіб з вами зв’язатися.

«У Facebook мене немає дуже давно – зовсім не шкодую про це. Просто не вистачало б часу на нього. Іноді здається, що я щось пропускаю, але всі знайомі кажуть, що це не так. Може акаунт у Facebook був би корисним для бізнесу, але щоб перевірити це – потрібно реєструватись та розбиратись, а на це немає часу. Поки що мене влаштовує комунікація телефоном і мейлом», – розповідає Антон Засянко, засновник кав’ярні «Small Talk & Coffee».

Відписатися від людей, за якими не хочете стежити

Кожна сторінка, на яку ви підписуєтесь зараз, – потенційно витрачений час у майбутньому. Залишити тільки те, що читати приємно, корисно та дуже хочеться – правильний шлях до очищення своєї стрічки та звільнення графіку.

«Я постійно сиджу у Facebook – це частина моєї роботи. Тому для того, щоб не провести там все життя, потрібно фільтрувати стрічку новин. Відписуюся відразу від тих, хто бодай раз написав нісенітницю чи те, що суперечить моїм поглядам на життя. Після того, як я видаляю таких людей з друзів, стрічка новин стає цікавішою та менше мене дратує», – ділиться своїм досвідом Вікторія Тищук, журналістка телеканалу ICTV.

Зарезервувати час для соціальних мереж

Потрібно домовитися з самим собою, що мережею Facebook ви користуєтеся у строго відведений для цього час, або після певної кількості виконаної роботи. Для багатьох корисною виявляється звичка не заходити у соцмережі вранці та перед сном, а ввечері залишати ґаджети подалі від ліжка.

«Я не можу повністю відволіктися від соцмереж протягом робочого дня, але намагаюся мінімізувати час, який там просиджую. Крім того, що я закриваю вкладку з Fb, щоб не було спокуси залипнути, виділяю певну кількість часу на перегляд стрічки. Просто намагаюся бути свідомою. Припустимо, я собі кажу: “Ось ти сіла за комп, погортай стрічку 10 хвилин, а потім не відволікайся”. Потім під час обіду можу теж подивитись. Допомагає, коли є серйозні задачі», – ділиться порадою Ольга Половко, засновниця бренду білизни «Leaf».

Завжди розлогінюватися, виходячи з соцмережі

Це вбереже від випадкового потрапляння у Facebook і миттєвого занурення у стрічку.

«Я розлогінююсь, щоб не випливали сповіщення на екрані смартфона і щоб люди бачили, скільки часу мене вже немає в мережі. Тоді вони або помічають, що я не прочитала їхні повідомлення, й починають або діставати мене через телефон, або чекають, коли я зайду в акаунт. Це допомагає концентруватися на найважливішому», – Олександра Романцова, заступниця голови правління у Центрі Громадських Свобод.

Встановлювати таймер на час перерви

Таймер, як інструмент, часто використовують в організації робочого процесу. Його можна виставити на той час, який ви свідомо відводите для користування соцмережею. Часто в такій техніці застосовують правило 45/15, де 45 хвилин – час для роботи та корисних справ, а 15 – для соцмереж.

«Я користуюсь програмою під назвою Forest. Запускаю таймер на певний час і мені за це капають бали. Коли там набирається достатня кількість балів, то можна їх обміняти на те, щоб в Африці чи Азії посадили нове дерево. Тому виходить подвійна мотивація працювати. Особливо, коли у мене величезний фотосет на обробці», – Андрій Кузьмин, фотограф.

Відключити у браузера можливість завантажувати картинки

У багатьох браузерів є функція «Не показувати зображення» – гортати стрічку без картинок, які привертають увагу, швидко набридає. Наприклад, в Google Chrome для цього досить зайти в Налаштування, перейти до вкладки «Додаткові налаштування», потім – до «Налаштування компонента», а там вибрати пункт «Не показувати зображення» та натиснути Готово.

«Звичайно, я це роблю не завжди, але коли планується божевільний день – ймовірність втратити багато часу саме у Facebook – дуже велика. Тому в налаштуваннях браузера я вимикаю можливість завантажувати картинки. Постійно читати текст складно, оку нема за що зачепитися. Швидко розумієш, що зробити якусь роботу корисніше та цікавіше», – Назар Німець, копірайтер.

Встановити спеціальні плагіни для браузерів

WasteNoTime або ж LeechBlockплагіни, які можна налаштувати так, що вони пускатимуть до мережі лише на певний час. Як тільки він вичерпається, браузер на комп’ютері почне переадресовувати на сторінку, яку до цього задав користувач.

«Головне – створювати собі певний дискомфорт, щоб не було бажання залипати надовго. Коли комп’ютер сам заважає та натякає, що якось ти засидівся, важко про це не замислитись. Особисто я користуюсь цими плагінами досить довго. Страшно уявити, скільки б часу я втратив без їхньої допомоги», – Сергій Чернов, програміст.

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button