Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Stories cafe звільнило офіціанта, але інцидент уже набув широкого розголосу в соцмережах.
Киянку Людмилу Глушко, яка має ДЦП, попросили залишити Stories cafe на вулиці Костянтинівській.
«Сьогодні дорогий моєму серцю Поділ зіпсував мені настрій! Точніше одна із його локацій. Все буває вперше. Навіть коли офіціант виганяє тебе із кафе Stories cafe, що на Костянтинівській, чи тобто “папрасили пакинуть паміщеніє”!» – написала дівчина у Facebook.
Людмила розповіла Радіо Свобода, що коли вона зайшла до закладу, на неї почав дуже пильно дивитись офіціант біля барної стійки, потім підійшов і запитав: «Чи не могли б ви покинути приміщення?». За її словами, таке з нею трапляється вперше. Вона на секунду зніяковіла, а далі вигукнула: «Та ви – хам!».
Дівчина має гіперкінетичну форму дитячого церебрального паралічу. Вона здобула фах літературознавця у Києво-Могилянській академії, грає в театрі, відвідує уроки сценарної майстерності.
Адміністратори Stories cafe принесли вибачення в коментарях під постом Людмили. Вони також повідомили, що вже наступного дня розірвали угоду з офіціантом, який вигнав дівчину.
Але історія набула розголосу і викликала обурення в соцмережах. Адміністратори кав’ярні видалили сторінку закладу у Facebook. Наразі сторінка Stories cafe функціонує у частковому режимі – на ній не можна залишати свої відгуки щодо обслуговування.
Людмила розповіла, що адміністрація закладу зв’язувалась з нею щодо інциденту й запрошувала до них знову. Та вона каже, що їй неприємно йти туди вдруге: «Вони зараз поводяться як підлабузники… Та і вся ситуація дуже принизлива».
Це – вже не перший випадок, коли дискримінація людей із інвалідністю в Україні набуває широкого розголосу. В 2016 році переселенця із інвалідністю Романа Кисляка вигнали із одного з львівських ресторанів, сприйнявши за жебрака. Соцмережі відреагували флешмобом «На каву із другом», в рамках якого Роман навіть зустрівся з Мариною Порошенко.
У Національній Асамблеї осіб з інвалідністю радять у таких випадках звертатись у правозахисні, громадські організації, у ЗМІ. Постраждалі можуть навіть претендувати на фінансове відшкодування.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті