Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26309 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У тексті про мурали вихваляють «креативні лавочки» Гео Лероса.

Фото: facebook.com/kiramarxx
На ЗНО (зовнішньому незалежному оцінюванні) школярам запропонували у тестах з української мови завдання, в якому є текст про мурали Києва.
«Неймовірні портрети, пейзажі й абстракції не лише тішать око своїми барвами та майстерністю виконання. Вони повинні привернути увагу до важливих тем і нагальних проблем: боротьби українців за свободу і гідність, загрози глобального потепління, видатних особистостей тощо», – йдеться в тексті.

Також у запитаннях до тексту потрібно відповісти, на якій вулиці розташовано мурал із дівчиною у вишиванці. Йдеться про розпис на стіні будинку на бульварі Лесі Українки, створений в 2015 році австралійським художником Гвідо Ван Хелтеном. У тексті в ЗНО пишуть, що цей мурал він «присвятив красі наших жінок». За даними ЗМІ, портрет малювали з доньки першого заступника глави КМДА Ігоря Ніконова.
«Як на мене, те, що малюнок, який зображає дочку безпринципного київського девелопера Ніконова на торці будинку на бульварі Лесі Українки, подається в загальнонаціональному тесті з укрмови в контексті привернення уваги до видатних особистостей, – це повний провал», – сказав у коментарі «Хмарочосу» урбаніст Ігор Тищенко.
Крім того, в кінці тексту міститься абзац про «креативні лавки», що поставили у парку Тараса Шевченка за проектом Гео Лероса. «Чим не об’єкти сучасного вуличного мистецтва?» – запитують автори тексту.

Нагадаємо, що художник Вова Воротньов вважає, що київські стінописи не є муралізмом, стріт-артом чи графіті.
Читайте також: мистецтвознавиця Євгенія Моляр наводить п’ять принципових помилок, яких часто припускаються як замовники вуличних розписів, так і художники.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті