Восьмий Міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал» триватиме з 30 травня по 3 червня.
Фокус-темою цьогоріч став «Проект майбутнього». У програмі передбачено лекції, презентації, обговорення та, звісно, книжковий ярмарок. «Хмарочос» зібрав 10 новинок, які варті уваги на «Арсеналі».
«Homo Deus: за лаштунками майбутнього»,
Ювал Ной Харарі
Видавництво Book Chef
Книга Ювала Харарі, професора історичного факультету Єврейського університету, вперше видана на івриті у 2015 році. Певною мірою, вона є продовженням його бестселера «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього». У новій книзі автор аналізує досвід, який людство отримало за час свого розвитку, заглиблюється в наші емоції і свідомість та пропонує читачу своєрідний ескіз майбутнього.
Незабаром люди зможуть вдосконалювати себе за допомогою інтеграції з комп’ютерами та біологічних «апгрейтів». Homo deus ‒ людина, яка піднялася над тваринним рівнем боротьби за існування й розпочала поступ до рівня богів. На думку Ювала Харарі, ми уже на межі цього дивовижного переходу. І цей етап порушує чимало етичних, біологічних та технологічних питань, які людству доведеться вирішувати. Як змінять суспільство надлюди, що здатні жити вічно? Чи матимуть комп’ютери почуття та бажання? Якими будуть взаємовідносини цих розумних машин з людьми?
«Вогонь і лють всередині Білого дому Трампа»
Майкл Вулфф
Видавництво «Книголав»
Книга про 45-того президента США Дональда Трампа побачила світ у січні цього року і одразу стала бестселером на сайті Amazon. Автор Майкл Вулфф розповідає про вісімнадцять місяців, що він провів поруч людьми, які «докладають усіх зусиль, щоби з’ясувати для себе, що значить працювати на Дональда Трампа». Під час написання книги він провів понад 200 інтерв’ю із президентом та представниками його адміністрації. Разом з тим, після виходу книги Білий дім офіційно назвав «Вогонь і лють» суцільною брехнею.
У книзі автор розповідає про перемогу на виборах та неготовність команди Трампа до цього, наводить приклади некомпетенції президента і неповаги до нього його радників. Разом з тим, інтриги всередині Білого дому є лише однією зі сторін теми, описаної у книзі. Майкл Вулфф намагається показати Трампа, як людину, розкриваючи його характер через стосунки з дружиною та спілкування з підлеглими.
«Пройти крізь стіни»
Марина Абрамович
Видавництво: ArtHuss
Автобіографія художниці вийшла у США у 2016 році. Книгу Абрамович називають найсміливішим її перформансом: в ній багато одкровень і болю. Художниця розповідає про своє «Я» у трьох іпостасях: Марина-воїн, смілива і рішуча, Марина-спіритуаліст, яка бачить померлих людей і спілкується з духами і, нарешті, третє «Я» – «маленька Марина, яка невпевнена в собі і вважає себе товстою, потворною і бездарною».
Абрамович починає свою розповідь з раннього дитинства. Вона згадує про життя з батьками і перше знайомство з мистецтвом, про суворість матері, що прагнула контролювати її життя та двадцятирічні стосунки з художником Улаєм. І, звісно, ділиться досвідом своїх перфомансів, у яких художниця досліджує можливості людського тіла та межі реальності.
«Ru»
Кім Тхюї
Видавництво Анетти Антоненко
Роман канадійки в’єтнамського походження вперше був опублікований ще у 2009 році. Книгу не можна назвати типовою емігрантською драмою, хоча вона оповідає про дівчину, чия родина була змушена стати біженцями, тікаючи від режиму Хо Ші Міна. Події є біографічними для авторки. Оповідь ведеться від першої особи, а події розподілені у трьох часових лінія: дитинство у великій заможній родині у В’єтнамі, перебування у таборі для біженців у Малайзії та життя родини в Канаді.
Хоча описані події були реальними, стиль написання більше нагадує казку. Розповідаючи про себе, авторка пише про культурний код свого народу та комплекс страхів усіх в’єтнамських біженців. «Ru» у перекладі з французької означає «потік», а у перекладі з в’єтнамської – «колискова». Саме ці символи добре репрезентують духовні сенси, що транслює книга Кім Тхюї.
«Добрі передвісники»
Ніл Гейман та Террі Пратчетт
Видавництво «КМ-Букс»
Роман Ніла Геймана та Террі Пратчетта вийшов 1990 року, як пародія на популярний фільм «Омен». У центрі сюжету – янгол Азірафаель та демон Кроулі, що вирішують працювати разом для порятунку Землю від Страшного Суду. Виявляється, що обоє знайшли тут доволі комфортні умови для існування. Та щоб попередити Апокаліпсис їм потрібно слідкувати за Антихристом – у цьому всесвіті він поки лиш одинадцятирічний хлопчик.
Книга поєднує у собі кращі особливості стилю обох авторів разом з тонким англійським гумором та величезною кількістю поп-культурних референсів. Це філософська історія про протистояння добра та зла у тій же мірі, що і пародія на всі можливі історії про кінець світу і всі книги одкровень, на всіх антихристів, вершників і небесну канцелярію,
«Це Ван Гог»
Роддам Джордж
Видавництво Старого Лева
Вінсент ван Гог – нідерландський художник-постімпресіоніст, один із найвидатніших та найвпізнаваніших митців ХIХ ст. Він написав понад 800 картин маслом, а його творчий спадок мав помітний вплив на живопис ХХ століття. Разом з тим, Ван Гог не знайшов визнання своєї творчості за життя, що супроводжувалось бідністю та нервовими розладами. У віці 37 художник скоїв самогубство.
Ця книжка – ілюстрований життєпис Ван Гога, переплетення фрагментів з його біографії, листування з братом Тео та знаменитих картин. «Це Ван Гог» є частиною серії книг про життя видатних художників британського видавництва Laurence King Publishing. Раніше перекладені українською були також графічні романи про Енді Воргола та Сальвадора Далі.
Арт-бук «Еротичний щоденник»
Видавництво «Медуза»
«Еротичний щоденник» — це зібрання художніх і літературних творів на тему Еросу. У книзі представлені роботи 14 сучасних українських художниць і трьох авторок. Упорядниці – архітекторка Дана Косміна, кураторка феміністичних проектів Оксана Брюховецька, дизайн книги розробила Валерія Гуєвська. Упорядниці поставили собі за мету дослідити і показати, як еротизм і сексуальність переживається і осмислюється в мистецтві та текстах сучасними жінками. Формат щоденника передбачає, що в книзі є й чисті сторінки, на яких власник чи власниця зможе робити власні записи чи малюнки. Роботи художниць у виданні надруковані так, що за бажання вони можуть стати листівками.
«Забуті історії міст: як багатство та
культурний розвиток здобуваються толерантністю»
Арі Турунен
Видавництво Анетти Антоненко
Книга фінського соціолола та письменника – це подорож історією дев’яти великих міст світу. Мілет, Александрія, Паталіпутра, Багдад, Ханчжоу, Флоренція, Ісфахан, Амстердам і Сан-Франциско – усі ці міста єднає толерантність та відкритість до сприйняття іншості. Їхні історії підтверджують думку про те, що процвітання і творчий розвиток потребують простору для вільної думки, сповненого людяності і взаєморозуміння між різними особистостями, етносами, державами.
Ілюстрації до книги представляють стиль, притаманний кожному з цих міст. Сцени з життя на острові Лесбос, портрети видатних осіб – від Архімеда до Клеопатри і Шехерезади – перські мініатюри і середньовічний живопис, аж до сучасних афіш концерту в Сан-Франциско, у яких поєдналися індійська філософія, біт-поезія та рок-музика.
Артбук «Київські маскарони.
Твоя неймовірна прогулянка містом»
Ксенія Степась
Видавництво Nebo BookLab Publishing
Читачів запрошують піти на прогулянку містом і відшукати маскарони – кам’яні обличчя на фасадах старовинних будівель, разом з авторкою книги Ксенією Степась. Вона розповідає читачам про свої улюблені будівлі в Києві та пропонує цікаві історичні маршрути містом.
Ксенія розповідає: «Йдучи вулицями міста, ми не звертаємо увагу на скам’янілі погляди, що велично дивляться на нас. Ми біжимо і не помічаємо ті декоративні архітектурні елементи, які доповнюють образ будівлі». Художниця виокремила ці загадкові обличчя з контексту будівлі і зробила акцент на самих образах маскаронів, як свідків минулого. Книга буде цікавою як для дітей, так і для дорослої аудиторії.
«Мій Музей. Пиши, малюй і вирізай»
Видавництво «Основи»
«Книжка, з якою діти полюблять мистецтво» – так автори позиціонують видання. Це інтерактивний зошит, для створення якого використали 52 ілюстрації. Серед них – репродукції картин, ікон та скульптур, які можна побачити у Національному художньому музеї України.
Ідея створення книжки належить Анні Копиловій, арт-директорці видавництва. «Значно цікавіше самому бути дослідником, ніж просто читати оповідні тексти із книжки, саме тому у “Моєму Музеї. Пиши, малюй і вирізай” ми зібрали чимало активних завдань та вправ. З їхньою допомогою діти дізнаються про основні жанри живопису та художні стилі, інструменти, які використовують митці, а також самостійно спробують створити афішу, графічний малюнок, портрет», – розповідає вона. Книга розрахована на дітей від 7 до 15 років.
Повну програму заходу можна переглянути тут.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті