Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26307 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

2 червня харківський художник Павло Маков презентував на Книжковому Арсеналі свою нову арт-книгу «До По», присвячену змінам просторів існування.

Фото: Хмарочос

Назва книги походить від слів «до» і «после». Маков почав розробляти цей проект від початку конфлікту на Донбасі, зрозумівши, що з Україною відбуваються серйозні і складні перетворення.

В основі ідеї лежить китайська Книга перемін, «І цзин», що складається з 64 гексаграм, призначених для передбачення майбутнього. Маков каже, що «І цзин» давно цікавила його з естетичної, а не езотеричної точки зору. Йому спало на думку перекласти гексаграми у плани міст.

На кожному розвороті книги «До По» є зображення гексаграми, складеної з виконаних у техніці офорту схематичних будинків, і плану території – частково вигаданої, частково реальної, наприклад, плану Криворіжсталі або плану міста Донецька.

У книзі є образ офіцерських лінійок: «За їхньою допомогою вибудовуються карти, зокрема і нашого з вами майбутнього, і вибудовуються часом дуже близько від нас».

«Питання в тому, наскільки твій план місця збігається з планами інших його мешканців», – каже Маков.

Художник вважає міста вкрай важливою складовою майбутнього.

«Я достеменно знаю, що в майбутньому держав не буде. Великі міста регулюватимуться між собою. Вже зараз Нью-Йорку не потрібні Сполучені Штати, як і Париж не потребує Франції. Вони самі без державних структур розвиваються набагато швидше. Звідси й біткоіни, й економіка без банків», – вважає він.

Графіка супроводжується текстами філософа Бориса Філоненка, в яких містяться алюзії на урбаністів, які міркували над майбутнім міст.

До проекту «До По» також входить надрукована в техніці офорту карта розміром три на три метри, роботу над якою Маков закінчив на днях. Її презентують дев’ятого червня в центрі «Ізоляція» на Набережно-Луговій, 3. Там можна буде придбати книгу і репродукцію карти розміром приблизно 1,2 на 1,7 метри.

Павло Маков – один із найдорожчих українських графіків, вартість офортів якого вимірюється десятками тисяч доларів. Він, зокрема, є членом Королівського товариства живописців і графіків Великобританії, а його роботи містяться в колекціях Третьяковської галереї, музею Вікторії і Альберта в Лондоні, нью-йоркського Метрополітен-музею тощо.

У 2005 році Маков видав книгу Utopia, присвячену топографії Харкова.

Нагадаємо, «Книжковий арсенал» проходив з 30 травня по 3 червня. Фокус-темою цьогоріч обрали «Проект майбутнього». «Хмарочос» зібрав 10 новинок фестивалю.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button