Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Вранці п’ятого червня загорілася суха трава у Чорнобильській зоні. Вогонь поширився на лісовий масив. Загалом горіло 10 гектарів.

Фото: прес-служба ДСНС

Станом на 10 ранку шостого червня пожежні продовжують ліквідовувати осередки пожежі на п’яти гектарах. За повідомленням прес-служби ДСНС, відкритого вогню вже немає, у трьох місцях тліє лісова підстилка, трава, повалені дерева та пеньки.

Фото: прес-служба ДСНС

До гасіння пожежі залучили авіацію. Літаками та вертольотом скинули 170 тонн води. Гасіння ускладнювалось сильним вітром з поривами до 20 метрів на секунду. Синоптик Наталка Діденко повідомляла, що п’ятого червня у Києві напрямок вітру був північний, північно-західний. Вона наголосила, що це не обов’язково означає, що «вітер несе дим з пожежі в Чорнобильській зоні на Київ».

Фото: прес-служба ДСНС

За даними ДСНС, радіаційний фон у містах Київ, Чорнобиль та на промисловому майданчику ЧАЕС перебуває у межах норми. Зокрема у Києві – 11 мкР/год (безпечний рівень – до 30 мкР/год). Журналісти ТСН вирішили заміряти радіаційний фон у студії побутовим дозиметром і отримали значення 7 мкР/год. У Київській області та в Києві здійснюється посилений дозиметричний контроль.

Чорнобильські туроператори повідомили, що шостого червня Чорнобильську зону закриють для туристів.

Поліція Київської області відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 245 – знищення або пошкодження лісових масивів. Голова ДСНС Микола Чечоткін заявив учора на брифінгу, що на місці пожежі знайшли смолоскипи.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button