Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26324 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Співрацівники УЗН Шевченківського району зняли жовту фарбу, якою раніше пофарбували дерев’яні лави, розроблені дизайнерським бюро Слави Балбека і встановлені на Львівській площі. Про це повідомляється на Facebook-сторінці дизайнера «Агентів змін» Олександра Колодька.

«Відреставровані» лави зараз виглядають так. Фото: Alexey Chelnokov
Минулого тижня дизайнери виявили, що вкриті лаком лави TUYVO було пофарбовано у жовтий колір. Це викликало обурення у соцмережах і користувачі Facebook звернулися до голови Шевченківської РДА Олега Гаряги.

Пофарбовані лави. Фото: Aleksandr Kolodko
Дизайнери уточнили, що ці лави було зроблено не з сухостійного дуба, а з дешевшої акації. За перші ж півроку на них з’явилися графіті, вирізані й випалені малюнки. «Вочевидь, комунальним службам було лінь шліфувати деревину і покривати її лаком, який не закладено у бюджет», — припускають у TUYVO.

Фото: TUYVO
Комунальники забрали лави з площі, щоб відчистити від фарби. Коли їх повернули, результат засмутив команду TUYVO ще більше.

Лави із знятою фарбою. Фото: TUYVO
«Краще було б лишити їх жовтими… Навіщо було фарбувати торці дерева чорною фарбою? Навіщо покривати метал з порошковим покриттям ще одним шаром олійної фарби? Хоч би бруд спершу витерли! Покривали чим? Морилкою? А жовту фарбу, вибачте, чим знімали? Рубанком? Спочатку деревині просто було необхідне ніжне шліфування і покриття лаком, — якщо на нього немає коштів, попросили б, ми б виділили банку або дві, за свій рахунок. Тепер ці лавочки, на жаль, померли назавжди», — прокоментували дизайнери.

На фото ліворуч і в центрі – деревина після зняття фарби. Праворуч – оригінальний вигляд. Фото: TUYVO
Олег Гаряга відповів, що лак уже був у поганому стані після цієї зими і що ціна та якість лавок в умовах вуличної експлуатації «лишають бажати кращого».
Він також додав, що робота в УЗН Шевченківського району важка, а отримують робітники 7-8 тисяч грн, і більшість із них не знає, хто такий Слава Балбек і який у нього дизайн.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті