Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Журі міжнародного конкурсу проектів Національного музею Революції Гідності, який побудують на алеї Героїв Небесної Сотні, оголосило переможця та призерів.
Переміг проект «Штурм пагорба» німецького архітектурного бюро Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH. Архітектори – професор Ян Кляйхус (Jan Kleihues) та Йоганнес Кресснер (Johannes Kressner). За проектом цієї компанії споруджують Національний музей в Осло.
Найкращий проект меморіалу визначили на першому етапі анонімного конкурсу в лютому цього року. Тоді надійшло 66 заявок із 12 країн світу. Переміг проект архітектурного бюро MIstudio зі Львова.
Другий етап конкурсу стосувався проекту самого музею. У фіналі змагалися шість проектів з України, Австрії, Німеччини, Іспанії та Франції. Автори відвідували Київ, оглядали місця подій, спілкувалися з родичами загиблих. Однією з умов було врахувати вигляд меморіалу.
«Проект під назвою “Штурм пагорба” по-новому інтерпретує неокласицизм, інтегруючи події на Майдані в європейську історію, візуально формує новітній український акрополь та українську агору», – сказав Ігор Пошивайло, директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.
Друге місце посів проект київського Buro/architects (архітектори Антон Олійник та Олексій Пахомов). Вони використали у своєму проекті бруковане каміння:
Третю премію отримали паризька архітекторка Ліна Готме (Lina Ghotmeh Architecture):
Виставку всіх проектів-фіналістів відкриють у Будинку архітектора.
Далі підпишуть договір із переможцем конкурсу і розроблятимуть проектно-кошторисну документацію.
У вересні 2017 року Київрада надала Музею Революції Гідності земельну ділянку площею орієнтовно 1,22 га за адресою: алея Героїв Небесної сотні, 3.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті