Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 280 днів. За цей час ми опублікували 23507 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

В Андріївській церкві завершено реставрацію олійного живопису під банею, повідомляє ABCnews.

Художники-рестравратори відновили центральну ікону Бога-Саваофа та вісім образів архангелів і херувимів. Науково-реставраційна рада Національного заповідника «Софія Київська» прийняла роботу 22 червня.

Зі стін Андріївської церкви зняли зайве покриття – у деяких місцях до 14 шарів олійної фарби. Далі художники відновили тиньк за традиційною технологією. Для стін обрали сіро-блакитний колір.

«Ми взяли найраніший шар фарби. Щоб потрапити в історичний колір, цей зразок відправили до лабораторії в Німеччину. Хіміки-технологи його ретельно вивчили і вислали нам формулу. За нею було виготовлено фарбу і зроблено 36 викрасок, поки не підібрали правильний відтінок», – розповів перший заступник директора «Софії Київської» Вадим Кириленко.

Зараз реставратори працюють з ліпниною. Вирішили зберегти автентичну позолоту і покривати новою лише відновлені елементи.

Також оновлюють систему вентиляції і водовідведення. Замінили кватирки на круглих вікнах. Конденсат збирається у мідні труби на кожному ярусі й виводиться з будівлі.

Реставрувати Андріївську церкву почали 2010 року. Під час першого етапу укріпили фундаменти, далі зробили фасад і сходи до храму. Торік почали внутрішні роботи. Наразі відновлено царські ворота, іконостас, баню та третину ікон. Повністю роботи планують завершити за два роки.

У держбюджеті на реставраційні роботи в 2018 році виділили 6,2 млн грн. Через значні видатки вхід на оглядовий майданчик Андріївської церкви зробили платним.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button