Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Буде використана практика «Гроші ходять за дитиною».

Фото: profspilka.kiev.ua
КМДА спільно із міжнародними експертами підготувала проект рішення, яке дозволить місту закуповувати освітню послугу у садочках будь-якої форми власності. Це розширить можливості вибору для батьків, а отже спрятиме скороченню черги у комунальні садочки столиці, про це повідомила голова постійної комісії Київради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Ганна Старостенко.
«Із 2014 року було здійснено комплекс заходів із подолання черги у 15 тисяч дітей, що нам дісталася у спадок. Відтоді було здійснено комплексну роботу, завдяки чому ми змогли скоротити її у п’ять разів! Сьогодні першочергового зарахування потребують три тисячі дошкільнят. Цей комплекс заходів включає у себе будівництво нових садочків, реконструкцію занедбаних будівель дитсадків, відновлення непрацюючих груп, залучення інвестиційних коштів, вдосконалення системи електронного запису тощо. Наразі ми плануємо впровадити новий механізм фінансування дошкільних закладів столиці, що має на меті розширити можливості для батьків вибору садочку для своєї дитини», – повідомила вона.
Також Старостенко додала, що протягом чотирьох років було збудовано шість нових закладів освіти та реконструйовано ще 12 будівель, в діючих дитячих садочках відновлено 257 груп.
У КМДА планують використовувати європейську практику «Гроші ходять за дитиною», що дозволить ввести базовий фінансовий норматив — розраховану вартість перебування дитини у комунальному закладі освіти, яку місто зможе направити у дошкільний заклад незалежно від його форми власності. На думку голови постійної комісії, це дозволить зменшити черги до закладів дошкільної освіти й покращить надання освітніх послуг у дитячих садках.
Також вона зазначила, що цього року планують відкрити понад 2200 додаткових місць за рахунок відкриття вісьми нових садочків, а також відновлення роботи 59 груп у працюючих ЗДО на 1185 місць.
Зазначимо, що проект рішення розроблено у загальному контексті реформування освіти України. У разі прийняття Київрадою механізм «Гроші ходять за дитиною» може запрацювати вже із січня 2019 року.
Нагадаємо, у Києві на шкільну реформу витратять 105 мільйонів гривень.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті