Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Аналітичний центр CEDOS на замовлення ініціативи Kyiv Smart City створив індекс культурного потенціалу міст України. В дослідженні розглянули п’ять міст України: Київ, Львів, Харків. Дніпро й Одесу.
Мета створення Індексу – оцінити потенціал міст в розвитку культурних і креативних галузей, зазначають розробники. Індекс дозволяє «оцінити можливості міста й обґрунтовано підійти до формалізації потреб у сфері розвитку культури та креативності».
В основу Індексу покладено розрізнення трьох груп показників, що свідчать про потенціал міста у розвитку культури та креативності:
- жвавість культурного життя;
- розвиток культурних та креативних галузей економіки;
- умови, що сприяють розвитку культури та креативності в цілому.
На даному етапі методологія містить близько 100 показників, що збиралися для Дніпра, Києва, Львова, Одеси та Харкова. Аналізувалися як офіційна статистика, так і дані соціологічних опитувань, Facebook, Google Maps, інформація надана експертами, а також краундфандінговими та донорськими організаціями.
Культурну інфраструктуру виміріють кількістю театрів, кінотеатрів, музеїв, бібліотек, галерей, пам’яток місцевого значення, пам’яток національного значення.
«Враховуючи те, що креативність у широкому сенсі, яку, зокрема, породжує жвавість культурного життя, часто проявляється за межами офіційної культури, ми старалися максимально використовувати дані неофіційної статистики. Так, джерелом даних щодо закладів культури є Google Maps, а щодо культурних подій – Facebook. Дані щодо суб’єктивної задоволеності містян є результатами репрезентативного для міст соціологічного опитування», – пояснюють розробники Індексу.
Наприклад, індекс показує, що найбільше самозайнятих архітекторів працює у Львові, далі йде Київ, а за ним Дніпро, Одеса й Харків.
Результати апробації методології Індексу доступні за посиланням.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті