Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Аналітичний центр CEDOS на замовлення ініціативи Kyiv Smart City створив індекс культурного потенціалу міст України. В дослідженні розглянули п’ять міст України: Київ, Львів, Харків. Дніпро й Одесу.

Мета створення Індексу – оцінити потенціал міст в розвитку культурних і креативних галузей, зазначають розробники. Індекс дозволяє «оцінити можливості міста й обґрунтовано підійти до формалізації потреб у сфері розвитку культури та креативності».

В основу Індексу покладено розрізнення трьох груп показників, що свідчать про потенціал міста у розвитку культури та креативності:

  • жвавість культурного життя;
  • розвиток культурних та креативних галузей економіки;
  • умови, що сприяють розвитку культури та креативності в цілому.

На даному етапі методологія містить близько 100 показників, що збиралися для Дніпра, Києва, Львова, Одеси та Харкова. Аналізувалися як офіційна статистика, так і дані соціологічних опитувань, Facebook, Google Maps, інформація надана експертами, а також краундфандінговими та донорськими організаціями.

Культурну інфраструктуру виміріють кількістю театрів, кінотеатрів, музеїв, бібліотек, галерей, пам’яток місцевого значення, пам’яток національного значення.

«Враховуючи те, що креативність у широкому сенсі, яку, зокрема, породжує жвавість культурного життя, часто проявляється за межами офіційної культури, ми старалися максимально використовувати дані неофіційної статистики. Так, джерелом даних щодо закладів культури є Google Maps, а щодо культурних подій – Facebook. Дані щодо суб’єктивної задоволеності містян є результатами репрезентативного для міст соціологічного опитування», – пояснюють розробники Індексу.

Наприклад, індекс показує, що найбільше самозайнятих архітекторів працює у Львові, далі йде Київ, а за ним Дніпро, Одеса й Харків.

Результати апробації методології Індексу доступні за посиланням.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button