Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фотограф Ганс-Георг Еш опублікував відео, на якому можна роздивитися з різних ракурсів новий Науково-дослідницький центр нафти короля Абдулли (KAPSARC) посеред пустелі поблизу Ер-Ріяда, Саудівська Аравія, повідомляє ArchDaily.

Фото: Hans-Georg Esch

Дизайн комплексу площею 70 тисяч квадратних метрів розробила Заха Хадід. Центр нафти відкрили у 2017 році, через рік після смерті архітекторки.

Дослідницький центр – це незалежна некомерційна інституція, створена для вивчення ефективного енерговикористання. 40% співробітників центру є жінками.

Комплекс складається з п’яти корпусів, зокрема тут розташовано аудиторію на 300 місць, дослідницьку бібліотеку зі 100 тисячами книг, та мусаллу – молитовну залу.

Проект отримав «платиновий» сертифікат зеленого будівництва LEED за мінімальне енергоспоживання та гексагональну геометрію дизайну, що відповідає кліматичним особливостям плато, на якому розташовано будівлю.

Висотність будівлі збільшується у південно-західному напрямку, щоб забезпечити прикриття від прямих сонячних променів. Натомість подвір’я і відкриті простори розташовано уздовж північно-західного боку комплексу. З цього боку будівля є більш відкритою, аби приміщення охолоджували північні і західні вітри.

Також корпуси з’єднує між собою велике патіо, яке слугує як публічний простір. У найспекотнішу пору року приміщення з’єднує підземний прохід.

Структура, що нагадує соти, дозволяє у перспективі добудовувати нові приміщення.

30% матеріалів, використаних для будівництва Центру нафти, було зроблено з повторно переробленої сировини.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button