Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 292 днів. За цей час ми опублікували 23602 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Серед співробітників Національної академії наук все більше переважають літні чоловіки. Про це йдеться у дослідженні кандидата економічних наук Ігоря Булкіна, візуалізованому виданням Texty.

Президент НАНУ Борис Патон. Фото: thekiev.city

За 10 років кількість дослідників НАНУ у віці понад 65 років зросла в 1,2 рази, а кількість молодих вчених помітно знизилась.

Як пояснює Ігор Булкін, керівники великих інститутів здебільшого є безпосередніми висуванцями Патона і, за прикладом шефа, займають свої посади пожиттєво. Кадровий потенціал таких установ формувався в 1960-70-ті роки і природним чином постарішав.

99-річний Борис Патон обіймає посаду президента НАНУ з 1962 року.

Вік співробітників НАНУ. Інфографіка: texty.org

Чи не єдиний заклад НАНУ, де жінки кількісно значно переважають, – бібліотека Вернадського. За словами Булкіна, загальна кількість жінок скоротилася у 2016-2017 роках через оптимізацію персоналу.

«В наукових установах, що виживають природнім чином, збільшувалось представництво жінок, але, якщо задача виживання вирішується адміністративно, то жінок скорочують першими, адже в керівництві інститутів переважають чоловіки», – пояснює вчений.

Кількість жінок і чоловіків серед співробітників НАНУ. Інфографіка: texty.org

При цьомуу, в маленьких закладах із загальною чисельністю співпрацівників до 100 осіб, пенсіонерів менше, а жінок більше.

Нагадаємо, цього року у Києві захистили докторську дисертацію з педагогіки про ноосферну освіту і породження Поля Свідомості Абсолютним Ніщо.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button