Американське медіа Vox у своєму відеоролику пояснило, як традиція фен-шуй впливає на будівництво у місті.
Гонконг, який перестав бути колонією Великої Британії у 1997 році досі відчуває вплив традиції фен-шуй. Згідно з нею існують закони, за якими рухається та розподіляється життєва енергія, ці (qì). І, відповідно, потрібно правильно планувати ландшафт, щоб не перекрити канал живлення цією енергією.
Одним з найвідоміших прикладів такого впливу фен-шуй на архітектуру є так звані «драконячі брами». Це – пустоти у будівлях через які, за традицією, дркаони прямують зі свого «лігва» до океану. Також, ескалатори в будівлі банку HSBC у Гонконгу збудовані під таким кутом, щоб погана енергія могла виходити назовні. Але можна спроектувати будівлю й так, що вона буде відбивати ці. Так, за твердженнями консультантів з фен-шуй, зведена будівля Банку Китаю – її гострі лінії «розрізають» ці і не дають життєвій енергії проникати у сусідні будівлі.
Сильний вплив традиційного вірування в місті пояснюють тим фактом, що доки у комуністичному Китаї тривала «культурна революція» Мао Дзедуна, у британській колонії релігійні вірування не заборонялись. І консультанти з фен-шуй могли формувати міський ландшфт, даючи поради забудовникам.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті