Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Американське медіа Vox у своєму відеоролику пояснило, як традиція фен-шуй впливає на будівництво у місті.
Гонконг, який перестав бути колонією Великої Британії у 1997 році досі відчуває вплив традиції фен-шуй. Згідно з нею існують закони, за якими рухається та розподіляється життєва енергія, ці (qì). І, відповідно, потрібно правильно планувати ландшафт, щоб не перекрити канал живлення цією енергією.
Одним з найвідоміших прикладів такого впливу фен-шуй на архітектуру є так звані «драконячі брами». Це – пустоти у будівлях через які, за традицією, дркаони прямують зі свого «лігва» до океану. Також, ескалатори в будівлі банку HSBC у Гонконгу збудовані під таким кутом, щоб погана енергія могла виходити назовні. Але можна спроектувати будівлю й так, що вона буде відбивати ці. Так, за твердженнями консультантів з фен-шуй, зведена будівля Банку Китаю – її гострі лінії «розрізають» ці і не дають життєвій енергії проникати у сусідні будівлі.
Сильний вплив традиційного вірування в місті пояснюють тим фактом, що доки у комуністичному Китаї тривала «культурна революція» Мао Дзедуна, у британській колонії релігійні вірування не заборонялись. І консультанти з фен-шуй могли формувати міський ландшфт, даючи поради забудовникам.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті