Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У соцмережі Reddit американський урбаніст під ніком mappermatt опублікував створену ним інфографіку, яка візуалізує розширення міст за 25 років.
Візуалізацію, яку в повному форматі можна переглянути за посиланням, він розробив за даними Інститута землекористування Лінкольна й Атласу міської експансії.
Як зазначає автор, схеми міст не збігаються з їхніми адміністративними межами, натомість демонструють фактичну урбанізацію агломерацій, згідно з аналізом супутникової зйомки.
Чорним кольором позначено межі міст близько 1988 року (в період між 1986 та 1990 роками), жовтим – близько 2014 (2012-2015). Схеми показують масштаб урбанізації, напрямки та компактність забудови. Так, окремі міста, такі як індійське Гайдарабад і китайське Ченду, роздуваються концентрично, як бульбашка. Інші ж, такі як Ташкент, Тегеран і Москва, розширюються уздовж транспортних коридорів.
В інфографіці також позначено, наскільки зросла щільність населення. Так, Лос-Анджелес за чверть століття виріс на 20%, в той час як його населення збільшилося на 24%, тож щільність змінилася не суттєво. Натомість Шеньчжень за цей час став більшим у шість разів, а його населення – у 20 разів, що призвело до разючого ущільнення забудови.
Автор інфографіки зізнається, що його як американця здивувала значна щільність населення в європейських містах, що подекуди втричі перевищує міста США.
Нагадаємо, нещодавно майстерня картографії «Мапарня» створила діаграми орієнтації вулиць для 26 міст України.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті