Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 282 днів. За цей час ми опублікували 23531 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Він розташований на території Львівського медичного університету ім. Данила Галицького.

Фото: Ганна Аргірова, Твоє місто

У 1927-1928 Тадеуш Вільчинський заснував ботанічний сад на вулиці Пекарський на території  Львівського медичного університету ім. Данила Галицького. До приходу нинішнього директора ботсаду велика частина колекції Вільчинського вже була знищена, а з шести гектарів саду залишилося лише півтора. Відновлювати територію директор ботсаду Ростислав Гулько взявся разом із студентами. Оскільки такий спеціалізований ботанічний сад лікарських рослин в Україні лише один – у  Львові, пише Твоє місто.

Фото: Ганна Аргірова, Твоє місто

В саду можна знайти гранат і каву, аргентинське мате та рослину, яку використовують, щоб чай мав смак бергамоту, різні види м’яти. Зараз в саду є 1200 видів декоративних, лікарських та біблійних рослин (120 видів). Фінансування ботсаду відбувається коштом медичного університету ім. Данила Галицького.

Фото: Ганна Аргірова, Твоє місто

Територія парку з кожним роком стає все меншою. Якщо дійти до крайньої межі саду, то можна побачити високу гору, яка визначає кінець парку. Насправді ж це не гора, а насип, який з кожним роком стає все вищим. Це на ботанічний сад «наступає» Львівська обласна клінічна лікарня. Гулько пояснює, що таким чином розширюють місця для паркування. Шлях із зеленої оази до парковки лежить якраз через цю гору.

Ботсад не проводить відкритих екскурсій,  проте пройти в нього можливо, оскільки фіртка майже завжди відчинена.

Нагадаємо, що у ботсаду ім. Фоміна встановили ліхтарі, які живляться від сонячних панелей.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button