Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 287 днів. За цей час ми опублікували 23566 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

З восьмого серпня вода почала заливати місце археологічних розкопок під Поштовою площею. Активісти, які виступають за створення тут музею, повідомили, що це сталося через аварію водогінної системи.

Фото: Сергій Гусовський

Через це з дев’ятого серпня припинено екскурсії, які проводили з метою агітації за музей.

«Тече вже з двох боків. Представники відповідальної структури були, але нічого не вирішили та поїхали. Комунальні служби побили рекорд ідиотизму, взагалі не приїхали на виклики. Поліція зафіксувала факт руйнації пам’ятки археології», – повідомив Віталій Белецький.

Депутат Київради Сергій Гусовський припускає, що затоплення могло статися через ґрунтові води. Він закликав приходити сьогодні о 10:30 на Поштову площу.

Восьмого серпня експертна рада при Міністерстві культури підтримала надання статусу національної пам’ятки місцю розкопок на Поштовій. Затвердили межі ділянки і визначили площу об’єкту 6000 кв. метрів.

Дивіться також: Художники розмалювали паркан на Поштовій

Нагадаємо, компанія «Хенсфорд-Україна», створена за два місяці до проведення тендеру, планувала побудувати під Поштовою площею підземний ТРЦ. Але 2015 року під час будівельних робіт виявили археологічні артефакти.

Будівництво призупинили, і почалися археологічні розкопки, в ході яких знайшли квартал середньовічного міста XI-XII століть, вулицю XVII-XVIII століть, поховання, монети різних епох, прикраси, посуд, кулі та стріли, княжі печатки тощо. Також було знайдено давніші археологічні шари, тому археологи припускають, що в разі продовження досліджень можна виявити домонгольські артефакти ІХ століття.

Активісти вимагають створити музей на місці виявлення знахідок і розірвати договір із забудовником. Забудовник пропонує таки побудувати ТРЦ, виділивши під музей частину приміщення на одному з поверхів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button