Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Газета The Guardian опублікувала інфографіку міст світу, жителі яких потребують або навпаки можуть обходитися без опалення в холодну пору року або кондиціонерів у теплу пору.
Міста поділено на чотири категорії: потрібні кондиціонери; потрібне опалення; потрібно і те, і інше; не потрібно нічого.
Наприклад, у містах, де середні температури влітку не перевищують +28 градусів Цельсія, а взимку рідко стає холодніше за +7 градусів, можна обійтися без кондиціонера й опалення, вважають автори.
Так, згідно з інфографікою, жителі Києва можуть обійтися без кондиціонерів, але взимку потребують опалення. У коментарі вказано, що влітку середньовисока температура в українській столиці сягає +26 градусів, а взимку може опуститися майже до -6 градусів. Йдеться, звісно, про середні мінімуми та максимуми, а не абсолютні.
Така само ситуація у Львові, Сумах, Одесі, Харкові, Полтаві, Рівному і Тернополі. Утім, у Херсоні, вважають укладачі, у спеку буде значно комфортніше з кондиціонером.
Автори зазначають, що зміни клімату у майбутньому можуть призвести до того, що все більше людей будуть залежними від кондиціонерів, зокрема в містах, де це вважається розкішшю.
В інфографіці використано дані Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США та Лабораторії змін клімату (Climate Impact Lab).
Нагадаємо, під час перевірок перевізників Києва виявили, що в багатьох автобусах та маршрутках температура в салоні сягає 31-35 градусів.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті