Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Британський журнал Wired опублікував лонгрід про українську електронну систему публічних закупівель ProZorro.

Автор характеризує систему, запущену 2015 року на волонтерських засадах, як одну з найкращих у світі, і цитує державного директора з технологій Франції Анрі Верд’є: «Це золотий стандарт».

В Європі публічні закупівлі складають в середньому 16% ВВП, йдеться у статті. При цьому у Великій Британії немає уніфікованого інструменту контролю над тендерами: інформація про них з’являється переважно в окремих медіа, в розрізнених базах даних та окремих PDF-документах. Натомість ProZorro – єдина система з відкритим кодом, яка є обов’язковою для процедури закупівель, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі». За день через систему ProZorro проходить понад 1500 аукціонів.

Торік команда ProZorro показала систему американському економісту Роджеру Маєрсону, який отримав Нобелівську премію 2007 року за створення теорії ефективних механізмів торгівлі.

«Я був дуже вражений, – розповів нобелівський лауреат Wired. – Приємно бачити, як в Україні громадська інституція слідкує за тим, щоб тендери слугували інтересам суспільства, а не кількох пов’язаних осіб».

Водночас перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов зазначає, що деякі українські політики намагаються знизити ефект ProZorro. Зокрема, на 48-й сторінці законопроекту про кібербезпеку 2126а є поправки, які загрожують системі.

Також 2017 року депутат Віктор Галасюк подав до Ради законопроект «Купуй українське, плати українцям», в якому пропонував вважати українських виробників переможцями тендерів, якщо їхня пропозиція дорожча не більш як на 43%. При цьому, за статистикою ProZorro, понад 99% учасників та переможців у публічних закупівлях – українські компанії, менше 1% – іноземні.

Розробку ProZorro адмініструвала Transparency International Україна. Слоган системи – «Усі бачать усе». Електронна система показує всю інформацію стосовно поданих пропозицій всіх учасників тендерів, рішень тендерної комісії, всі кваліфікаційні документи тощо. За два роки свого функціонування ProZorro заощадила 55,3 млрд грн державних коштів, за даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button