Попередній законопроект, в якому є норма щодо обов’язкової 100% згоди жителів на реконструкцію такого житла, був розроблений у 2006 році.

Фото: mistosite.org.ua
Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе сказав, що умова щодо 100% згоди мешканців будинку на проведення реконструкції житла робить цей процес на практиці неможливим.
«У 2006 році в Україні був розроблений закон щодо реконструкції застарілого житла, так званих «хрущовок». Проте на практиці реновація таких будинків з того часу так і не відбулася через недосконале законодавство, зокрема, прописану обов’язкову згоду 100% жителів будинків на проведення майбутньої реконструкції. У реальних умовах сьогодні це практично неможливо», — сказав він.
За словами Парцхаладзе, наразі Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя працює над першою редакцією нового ефективного законопроекту. Він направлений на захист громадян, що проживають у такому житлі, та гарантію комфорту під час реалізації програми.
«Наприклад, що має бути спочатку — відселення чи будівництво нового житла, який має бути процент компенсації на збільшення площі нової квартири і чим це має встановлюватися. Питань багато і вони проблемні, тому обов‘язково обговорюємо їх за широкого кола учасників, щоб сформувати спільну позицію, як це буде», — розповів Парцхаладзе.
На даний момент розглядається 2 варіанти фінансування майбутньої програми — за кошти місцевих бюджетів або інвесторів.
Також читайте: Оновлення радянського житла: Латвія, Польща, Естонія.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті