Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 276 днів. За цей час ми опублікували 23482 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив, що в Україні переробляють всього 3% сміття і тому країна потребує створення рамкового закону про відходи.

Фото: DW

В інтерв’ю для телеканалу ZIK міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак сказав, що Україна потребує  створення рамкового закону. Також потрібно ухвалити ще десяток законопроектів, що регулюватимуть окремі галузі поводження з різними типами відходів.

Проект Національної стратегії з управлінням відходами в першу чергу запобігає утворенню сміття, а вже тоді регулює переробку, повторене використання і, можливо, спалення. На основі стратегії триває робота над національними і регіональними планами, де вже прописують чіткі кроки.

Крім того, Семерак вважає, що потрібно створити чіткі умови та правила, щоб залучити інвесторів. Наприклад, взяти на озброєння європейські директиви.

«Ця стратегія також прописує створення законодавчої бази. Дуже часто ми чуємо, що є інвестори, які можуть прийти у будь-яке з українських міст і побудувати там завод з переробки сміття. Але не маємо жодного успішного прикладу такої інвестиції. Чому? Відповідь проста – ті умови, які сьогодні працюють, є неприйнятними для бізнесу», – каже Семерак.

Також він вважає, що для вирішення проблеми сміття потрібно застосовувати європейський досвід.

«Якщо ми чекатимемо від виборів до виборів, то просто потонемо у смітті. У нас переробляється лише 3% відходів, але продукції щороку дуже багато. Вона просто вивозиться, складається, а ця снігова куля постійно росте», – сказав Семерак.

Нагадаємо, що кияни платитимуть за вивезення сміття за новими тарифами.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button