Київську садибу Мурашка визнали аварійною. Її мешканців відселять, але проекту реставрації досі немає
Останній мешканець садиби Мурашка Олександр Глухов вважає, що важливо визначити, хто довів будинки до аварійного стану.
Останній мешканець садиби Мурашка Олександр Глухов вважає, що важливо визначити, хто довів будинки до аварійного стану.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
КМДА визнала будинки на Малій Житомирській, 12-А, 12-Б, 14-А, 14-Б, відомі як садиба Мурашка, аварійними й непридатними для проживання. Про це йдеться у розпорядженні від 23 серпня на Офіційному порталі Києва.
Міська влада розпорядилася відселити мешканців будинку 12-А у житло, придбане за бюджетні кошти, а також відновити першочергові протиаварійні роботи приміщень садиби.
Зараз у садибі живуть лише двоє осіб: Олександр Глухов із донькою. Глухов повідомив «Хмарочосу», що дізнався про розпорядження за годину до нашого дзвінка – йому повідомили активісти.
Він наголосив, що важливо не лише визнати будинки аварійними, але в першу чергу розібратися, чому виникла така ситуація. Так, згідно з порядком обстеження стану житлових будинків, комісія має встановити причини незадовільного стану й поставити питання про притягнення службових осіб до відповідальності.
«Ці будинки стояли сто років, пережили бомбардування німцями 1941 року. З 2012-го, шість років вони були в комунальній власності, а тепер раптом, як по команді, стали аварійними… Упевнений, скажуть, що ніхто не винуватий, що будинки стали аварійними через дощ і сніг», – припустив Глухов.
Щодо відселення, то це залежить від планів міської влади щодо подальшого використання садиби – такого проекту наразі немає. Після ремонту приміщення можуть лишити житловими, або перетворити їх на офіси, готель чи створити в одному з будинків музей художника Олександра Мурашка. У першому випадку мешканці зможуть повернутися у свій будинок, відповідно, їм нададуть тимчасове житло.
Глухов повідомив, що в четвер, 30 серпня, його запрошено на нараду в Департаменті культури КМДА. Він сподівається, що там чиновники можуть озвучити плани щодо будинку.
«Добре, якщо відселять десь тут недалеко, щоб я не їхав півдня на роботу. Якщо ж пропонуватимуть гуртожиток, без усякої гарантії, що я повернуся, це буде дуже непривабливий варіант», – сказав він.
Читайте також інтерв’ю з Олександром Глуховим: Я останній, хто живе у садибі Мурашка
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті