В Ріо-де-Жанейро згорів найстаріший Національний музей Бразилії разом з усією колекцією (відео)
У двох найближчих гідрантах не виявилося води, тож пожежним довелося доставляти воду з озера.
У двох найближчих гідрантах не виявилося води, тож пожежним довелося доставляти воду з озера.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Ріо-де-Жанейро пожежа знищила 200-річний Національний музей Бразилії та його колекцію, повідомляє The Guardian.
Будівлю охопив вогонь увечері другого вересня, після закриття музею. Пожежні повідомили, що у двох найближчих гідрантах не виявилося води, тож довелося возити воду з озера. До того ж музей розташовано у старій будівлі – колишньому Імператорському палаці, де є безліч легкозаймистих матеріалів.
Більша частина архіву, що складався з 20 млн артефактів, вважається втраченою. Люди під час пожежі не постраждали.
Причини пожежі поки невідомі, та заступник директора Луїс Дуарте звинуватив бразильську владу в систематичному недофінансуванні музею. За іронією долі, за кілька днів до пожежі адміністрація уклала договір з банком щодо надання коштів на облаштування протипожежної системи.
«Це був найбільший природничо-історичний музей у Латинській Америці. У нас були безцінні колекції, деякі зібрані понад сто років тому», – сказала заступниця директора музею Крістіана Серехо.
Серед експонатів музею був, зокрема, 12000-річний скелет Лузії – найдавніші відомі рештки людини на американському континенті, а також скелети динозаврів, знайдений у XVIII столітті метеорит та привезені першим імператором Бразилії Педру єгипетські й греко-римські артефакти.
Антрополог Мерсіо Гомес порівняв пожежу в Національному музеї Бразилії зі знищенням Александрійської бібліотеки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті