Жителі села побудували парк з магноліями і хурмою власноруч на свої кошти
У парку Новобогданівки побудували «духовну зону», в якій навесні з'явиться пам’ятник Кобзарю.
У парку Новобогданівки побудували «духовну зону», в якій навесні з'явиться пам’ятник Кобзарю.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Мешканці села Новобогданівка, що під Миколаєвом, власними силами побудували парк на місці пустиря, не витративши ні копійки бюджетних коштів, повідомляє Maяк.Media.
До 2016 року тут був засмічений і зарослий бур’яном пустир, на якому випасали кіз, а також стояв пам’ятник загиблим у Другій Світовій війні, що його односельці встановили в 1965 році за свій кошт.
На проект зі створення парку не витратили жодних бюджетних коштів. Грант розміром 100 тисяч гривень отримали від Фонду родини Нечитайло, також збирали кошти за допомогою краудфандінгу, вигадували благодійні акції тощо.
Так, для озеленення парку влаштували акцію – кожна сім’я могла купити дерево й сама обрати місце для його висадки. Зокрема, висадили магнолії. Саджанці хурми подарував місцевий садівник. Фермери та підприємці перераховували гроші або давали техніку та матеріали.
Усі будівельні роботи селяни робили власноруч: заливали бетон, клали плитку, прокладали комунікації. Деяким речам навчалися в процесі.
Значна частина зусиль і коштів пішла на те, щоб розрівняти рельєф: для цього використали 200 тонн піску, 55 тонн щебню та завезли 60 машин землі.
Спочатку до робіт долучилися 15 людей, а за три роки кількість задіяних в облаштуванні парку зросла до 400. Загальний кошторис проекту зрештою склав близько одного мільйона гривень.
Під землею провели систему комунікацій та зрошення. Незабаром сіятимуть траву для газонів, встановлять фонтан із підсвічуванням, дитячий майданчик і літню сцену. Планують створити сад живих скульптур і бесідку в римському стилі.
У парку побудували окрему «духовну зону»: встановили хрест і капличку. Навесні в духовній зоні планують встановити пам’ятник Тарасу Шевченку. З Черкащини замовили посилку з місцевою землею, капсулу з якою закладуть у фундамент.
Нагадаємо, на початку вересня в Одесі відкрили оновлену частину Грецького парку з копіями античних статуй.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті