Кіноклуб, ресторан і театральна сцена: У Києві відкрили оновлений перший поверх Довженко-Центру
Раніше тут був гараж, склад та будка вахтера.
Раніше тут був гараж, склад та будка вахтера.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
«Хмарочос» дізнався, як Довженко-Центр перетворив індустріальне приміщення на великий публічний простір та які події у ньому відбуватимуться.
Після реконструкції у лобі розмістили ресепшн, невелику сцену для театральних та музичних подій, кінозалу, музейну крамницю та ресторан ЕТЕР. У цьому просторі Довженко-Центру діятиме кіноклуб архівного та артхаусного кіно. Окрім кінопереглядів анонсували проведення авторських лекцій серії «Культурфільм» за участі Сергія Лозниці, Євгенія Марголита, Олени Стяжкіної, а також екскурсії за лаштунки фільмофонду.
Кіноклуб покаже ретроспективи ігрових (Old School) та документальних (Old School.doc) фільмів. Першою темою кінопоказів стане цикл «Невідомі 90-ті». Багато з них оцифровано з плівки уперше спеціально для Кіноклубу. Також відбудеться показ 2 Культурфільмів. Один з них – фільм про Донбас, про те, як створювався його образ за часів СРСР.
Окрім цього, плануються покази аматорського кіно у рамках проекту «VHS | ВЕХАЕС». Автори проекту будуть колекціонувати любительське кіно. Кожен охочий зможе принести свої архівні відео. Пізніше фрагменти відео будуть оцифровані і зберігатимуться у новоствореній медіатеці. Також планується видавництво книг про кінематограф.
Менеджерка освітніх і дитячих програм Довженко-Центру Марина Скирда представила проекти «Стратегії візуального мислення» і «Абетка кіномистецтва». Вона зауважила, що проекти будуть цікавими не лише дітям, а й дорослим. «Абетка кіномистецтва» – проект, який вчить «читати» кіно та формує критичне мислення. Також у майбутньому планують запустити проект «Здай дитину в Фільмофонд». Батьки зможуть залишити дітей у окремій зоні, де для них будуть проводити розважально-освітні майстер-класи. В цей час дорослі зможуть подивитися кіно у Довженко-Центрі.
Театрознавець, програмна менеджерка «Сцена 6» Надія Соколенко також поділилася планами на майбутнє. «Сцена 6» – це театр театральних, танцювальних та тілесних практик. Тут відбудуться кілька визначних вистав, зокрема «Погані дороги» та вистави за постановками Олега Сенцова. Одна з цілей «Сцени 6» – підтримка незалежних театрів, створення міжнародних проектів тощо.
Продюсер вистави «Погані дороги» Володимир Шейко розповів про неї детальніше. Постановку створено за п’єсою Наталії Ворожбит, яка є автором сценарію фільму «Кіборги». У п’єсі продемонструють історії маленьких людей на війні. «Погані дороги» – перша вистава про сучасну війну на Донбасі, яку покажуть на театральній сцені. Проект створено із залученням спонсорських коштів.
Композитор, співзасновник арт-клубу КОRA, керівник і диригент єдиного в країні Українського Імпровізаційного Оркестру Дмитро Радзецький представив експериментальну музичну студію. Він розповів, що в планах проведення музичних майстер-класів. Український Імпровізаційний Оркестр – масштабний проект, що зібрав відомих українських музикантів, а також корифеїв українського джазу та авангарду.
Окрім того, у Центрі з’явилася сервісна інфраструктура, за яку відповідає Андрій Пелюхівський, засновник ресторану ЕТЕР з родини Мalevich. Це його третій проект і вперше – ресторан. Слоган закладу: «Їжа та видовище». Назва «Етер» – це еквівалент російського слова «эфир». Засновник розповів, що у ресторані будуть проводити гастро-експерименти.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті