«Окупуй-мобілізуй»: у Києві протестували проти закриття «України» та «Кінопанорами»
«Хмарочос» відвідав художню акцію на захист кінотеатрів, які два тижні тому були закриті їхніми власниками — тоді ще без пояснення причин.
«Хмарочос» відвідав художню акцію на захист кінотеатрів, які два тижні тому були закриті їхніми власниками — тоді ще без пояснення причин.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 99 днів. За цей час ми опублікували 24773 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Вранці 14 жовтня біля зачиненого входу до «Кінопанорами» зібралося кілька десятків містян. Деякі з них одягнені у чорні пальто і червоні кашкети. У руках вони тримають імпровізовані ланцюги та плакати «Occupy Kyiv Cinemas».
Акція проходила мирно і без гучних промов. Головний звуковий супровід — діалоги з фільмів, що лунали з колонок, встановлених біля входу. За словами активістів, це символізує «нестачу місць, де можна переглядати некомерційне кіно».
«Цей художній протест — наша спонтанна реакція, — розповідає “Хмарочосу” учасниця акції Анастасія Теор. — Люди в кашкетах і з ланцюгами відтворюють кадр зі стрічки «Мрійники» режисера Бернардо Бертолуччі. У ньому головна героїня прив’язує себе ланцюгом до кінотеатру, протестуючи проти закриття “Сінематики” в Парижі. Так ми хочемо привернути увагу киян до того, що відбувається з нашим містом: люди з великими грошима роблять з ним, що їм заманеться, повністю ігноруючи інших його мешканців».
Активісти вважають, що міські чиновники свідомо гратимуть на боці великого бізнесу і тому не варто покладати великі надії на те, що вони активно відстоюватимуть інтереси київської громади.
«Ми весь час спілкуємося і списуємося з основною групою, яка виступила на захист кінотеатрів, — продовжує Анастасія. — Вони зараз завалені паперовою роботою: вишукують документи, готують петиції. Але час йде — і кінотеатр можуть просто знести, навіть не чекаючи офіційних дозволів. Тому ми сподіваємося, що нам вдасться мобілізувати ще більше містян до подальшого громадського спротиву».
Перехожих у цей час на Шота Руставелі не так і багато: о дванадцятій годині на Хрещатику вже почалося святкування Дня захисника України. Але ті, хто зупиняється дізнатися, що відбувається, активістів підтримують.
«А, це ви проти того, що кінотеатр віджимають? — питає кремезний чоловік, який проходить повз із спортивною сумкою. — Правильно, задайте їм!»
Нагадаємо, що проти будівництва багатоповерхового готелю на місці «Кінопанорами» також виступила єврейська громада Києва.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті