В Осло відкрилися дві виставки картин Ле Корбюзьє
Архітектор, який вважав будинки «машинами для житла», обожнював сільське узбережжя Франції.
Архітектор, який вважав будинки «машинами для житла», обожнював сільське узбережжя Франції.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24991 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У норвезькому Національному музеї мистецтва, архітектури і дизайну проходять дві виставки картин і графіки французського архітектора Ле Корбюзьє.
Експозицію Ле Корбюзьє на морі розташовано в одній із локацій музею – Віллі Стенерсена в Осло. Вона включає 15 картин, колекцію ескізів, створених у 1926-1936 роках, а також два фільми, змонтовані з плівок, на які Ле Корбюзьє знімав краєвиди.
Він черпав натхнення для малюнків у природі Ле Піке на західному узбережжі Франції. Зокрема, захоплювався хатинками рибалок, які називав «палацами».
«Мене ваблять місця, де люди живуть природно. Ле Піке сповнений життя – здорового, спокійного і співвимірного людині. Це те, що руйнує цивілізація, зануруючи людей у штучність», – писав у листі своїй матері архітектор, який пізніше називатиме будинки «машинами для житла».
Другу експозицію розташовано у підвальній галереї Музею. На ній демонструють літографії Ле Корбюзьє, створені в 1950-х і 1960-х роках.
Виставка «Ле Корбюзьє на морі» триватиме до 16 грудня цього року, а експозиція літографій – до 20 січня 2019 року.
Ле Корбюзьє був піонером модернізму і функціоналізму в архітектурі. Однією з його візитівок є Вілла Савой у передмісті Парижа. Він одним із перших почав застосовувати плаский дах, горизонтальні вікна, що тягнуться стрічкою уздовж всього фасаду, а також вільне внутрішнє планування, що не потребує опірних стін завдяки залізобетонному каркасу. Принципи Ле Корбюзьє активно використовували під час будівництва типових панельних будинків.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті