Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/stadiumstart

Кабінет міністрів на засіданні 24 жовтня передав стадіон «Старт» у Шевченківському районі у комунальну власність Києва, повідомляє LB.ua.

Київрада вирішила повернути «Старт» у комунальну власність у вересні 2017 року та планувала почати його реконструкцію вже у 2018 році. Проте початок відновлення стадіону був неможливим без рішення Кабміну, яке готували більше року.

З 2010 року стадіон належав компанії «Голден-Хаус», яку пов’язували з сином екс-прем’єр-міністра Миколи Азарова. Забудовник хотів побудувати на цьому місці житлово-офісний комплекс. Плани забудови наштовхнулися на численні протести з боку місцевих мешканців.

Після передання стадіону у комунальну власність Київрада створила комунальне підприємство «Спортивний комплекс Старт», яке буде займатися реконструкцією. Попередньо на розробку проекту й будівельні роботи виділено 10 млн грн. Тривалість робіт із відновлення стадіону оціюють у два роки.

Стадіон «Старт» був побудований наприкінці 1930-х років. Свою нинішню назву він отримав на честь київської футбольної команди, яка в 1942 році зіграла тут проти німецьких футболістів-аматорів із «Люфтваффе» у так званому «матчі смерті». Нацисти планували, що матч підніме бойовий дух, адже команда жодного разу не програвала на окупованих територіях, утім змагання завершилися поразкою німців.

У 2001 році футбольне поле стадіону «Старт» було визнано об’єктом культурної спадщини.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button