На гастролях загинула слониха Майя, яка виступала в Національному цирку України
Протягом кількох років зоозахисники намагалися відправити слониху в реабілітаційний центр у Німеччині.
Протягом кількох років зоозахисники намагалися відправити слониху в реабілітаційний центр у Німеччині.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Слониха Майя, яка останнім часом виступала у шоу Національного цирку України, померла на гастролях у білоруському Гомелі 28 жовтня. Про це повідомив координатор проекту UAnimals Олександр Тодорчук.
Майя багато років жила в цирку Берліна разом із подругою Нандою. Оскільки утримувати слонів поодинці не рекомендується, після того, як Нанда осліпла і її доправили до центру реабілітації у Карлсруе (Німеччина), разом з нею мала послідувати Майя.
Натомість Майя опинилася у цирках Східної Європи, зокрема Румунії, Угорщини та України.
Вона виступала в Одеському та Львівському цирку, а навесні цього року була головним номером шоу «Слон та смугастий рейс» Національного цирку України. Зокрема, як йдеться в анонсі, вона «демонструвала стійку на хоботі, на двох ногах та патріотично вітала глядачів синьо-жовтим стягом».
У статті Вести сказано, що «батьки» Майї – угорський дресирувальник Белуш Такачі та його дружина-українка Тетяна Мазуркіна. Дресирувальники хвалилися, що найскладніший трюк слонихи – ходіння бар’єром на висоті, зважаючи, що слонам складно ставити ноги на одну лінію.
Торік зоозахисники зареєстрували петицію до президента України Петра Порошенка з вимогою відправити слониху Майю до реабілітаційного центру в Німеччині. Автори петиції стверджували, що на останніх відео у тварини помітні значні поведінкові розлади. Наприклад, тут видно, як слониха трусить головою. Петиція не добрала 900 голосів. Зоозахисники окремо звернули увагу, що у серпні 2017 року Україна заборонила експлуатацію диких тварин у пересувних цирках.
У цьогорічній статті Depo.Вінниця вказано, що Майї було 42 роки. У природі індійські слони живуть близько 60-70 років.
Нагадаємо, Верховна Рада розгляне петицію про заборону хутряних ферм в Україні, яка набрала необхідну кількість підписів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті