Метеоролог: Київ входить до десятки найбрудніших міст України
Для всіх районів Києва є проблемою скорочення площ зелених насаджень, вважає директор Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського.
Для всіх районів Києва є проблемою скорочення площ зелених насаджень, вважає директор Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського.
Фото: Unsplash
Київ входить до десятка міст із найбільшим забрудненням повітря, заявив директор Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського, член Вченої ради Українського географічного товариства Олександр Косовець в інтерв’ю КиевВласть.
За його словами, найбрудніше повітря у місті зазвичай фіксують з червня по серпень. Зокрема, цього року метеорологи спостерігали тенденцію підвищення рівня забруднення. З січня по травень стан забруднення повітря оцінювали як «високий», з червня по серпень – «дуже високий», а у вересні забруднення знизилося до «високого».
«Ситуація не критична, але те, що Київ входить у десятку найбрудніших міст України – це факт», – зазначив Косовець.
Джерелом забруднення виступають автомобілі та промислові викиди, зокрема завод «Енергія» та Бортницька станція аерації. За певних погодних умов – спека і слабкий вітер – шкідливі домішки накопичуються біля поверхні землі. Наприклад, погіршують екологічну ситуацію роботи з заміни асфальту, коли на дворі сильна спека. Тому експерт не радить здійснювати їх у спекотні дні.
Серед найбільш забруднених районів Києва Косовець відзначив Бессарабську площу, проспект Перемоги поблизу метро «Святошин»), Деміївську площу, район метро «Шулявська», бульвар Лесі Українки та Оболонський проспект. За його словами, цьому сприяють два фактори: велике скупчення автотранспорту та рельєф.
«Наприклад, Бессарабська площа розміщена як у котловані, де немає достатнього руху повітря. Ситуацію можна було б покращити, якщо транспорт пустити через підземні тунелі. Але в нас все навпаки: транспорт назовні, а магазини під землею», – вважає Косовець.
Серед найчистіших житлових масивів столиці – Троєщина, Теремки та Виноградар, де досі зберігаються зелені зони.
«Для всіх районів Києва є великою проблемою скорочення площ зелених насаджень та заміна скверів на висотні будинки», – зазначив експерт. Він додав, що варіантом зниження забруднення повітря може бути перехід на електротранспорт.
Читайте також: Звідки береться пил у Києві
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті