Один з будинків ЖК «Ярославів Град» закрив мурал на Бульварно-Кудрявській
Мурал створив італійський художник Фабіо Петані.
Мурал створив італійський художник Фабіо Петані.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
ЖК «Ярославів Град» закриває мурал італійського художника Фабіо Петані на вулиці Бульварно-Кудрявській, пише на своїй сторінці у Facebook Geo Leros.
Мурал під назвою «Фтор» — частина світового проекту Art United Us, в рамках якого художники вже створили двісті муралів (сто з яких — в Україні).
«Робота складається з двох концептуальних частин. Перша — це мальва, типова рослина України. Друга — фтор, хімічний елемент. Переклад фтору з латини означає потік світла. Таким чином, світло є ще одною спільною частиною для обох», – пояснив роботу художник.
Торік проти муралу виступали деякі жителі будинку, викликали поліцію та писали заяви у прокуратуру Києва про відкриття кримінальних проваджень. Мешканка Ольга Іванова висловлювала сумнів, що малюнок пасує історичному будинку і відповідає стилю мікрорайону, а також припускала, що таким чином приховали тріщини на стінах.
Активістка Лідія Гончаренко стверджувала, що в ініціаторів створення муралу бракувало необхідних документів, зокрема контрольної картки благоустрою і проектної документації. Підґрунтям для розпису став лист від Шевченківської РДА, в якому вона «не заперечує» за умови дотримання законодавства. Водночас, наголошує Гончаренко, мурал суперечить закону про охорону культурної спадщини та закону про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку.
Будівництво ЖК «Ярославів Град» на місці колишнього Сінного ринку розпочалось у березні 2016 року. У листопаді 2017 року, після громадських протестів, мер столиці Віталій Кличко підписав меморандум із замовником будівництва — ТОВ «Емпоріум Пропертіз».
Обидві сторони домовилися про зниження висотності будинків на один поверх. Відтак найвищі споруди житлового комплексу мають сягати «лише 19 поверхів».
Втім, ці зміни до проекту так і не були офіційно оприлюднені.
Читайте також: чому київські стінописи не є муралізмом, стріт-артом чи графіті?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті