Головну редакторку Vogue Ukraine відсторонили від роботи через звинувачення в плагіаті
Вона відсторонена від роботи поки триватиме службове розслідування.
Вона відсторонена від роботи поки триватиме службове розслідування.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Головну редакторку українського журналу про моду Vogue Ukraine Ольгу Сушко відсторонили від посади після звинувачень у плагіаті.
Про це повідомили у спільній заяві групи Condé Nast International та медіа-холдингу «Медиа Группа Украина».
Ольгу Сушко звинуватили у плагіаті колонки головного редактора журналу. Факт плагіату знайшов Telegram-канал «Киев Фэшн Лавэз», який пише про моду. У випуску Vogue Ukraine за червень вийшов аналогічний до листа матеріал, який у 2006 році для російського журналу Harper’s Bazaar написала журналістка та дизайнерка Шахрі Амірханова.
Сушко офіційно підтвердила цю інформація та вибачилась на своїй сторінці у Facebook.
«Ось так сталось. Це моя помилка. Від помилок ніхто не застрахований. Всі ми робимо помилки, про які потім жалкуємо. Це життєвий урок. І ще можливість подумати і стати мудріше. А в моєму випадку ще і зрозуміти, що слова редактора – не чергова сторінка, а спосіб прямого і особистої розмови з читачем»,– написала Ольга Сушко.
Додамо, що Telegram-канал «Киев Фэшн Лавэз» навів ще близько дев’ять епізодів плагіату, коли Сушко використовувала тексти інших журналістів для своїх редакторських колонок.
Додамо, що це не перший випадок коли українські ЗМІ звинувачують у плагіаті. В березні 2018 року в статті «Історія чоловічої української моди в 50-60 ті роки» журналу L’Officiel Hommes Ukraine виявили близько 70-80% сплагіаченого тексту.
«Я зрозумів, що потрібно знайти автора, з яким раніше не був знайомий. Зрозумів, що ця людина явно не історик/культуролог, і судячи з усього не спеціаліст в історії моди, і враховуючи той факт, що в статті відсутнє хоч якесь адекватне джерело, мій сумнів перетворився у впевнені підозри про плагіат. Перевірив на одному абзаці – бінго – 100% плагіату з блогу деякої Уляни на ЖЖ», – пише Гліб Родченков на своїй сторінці у Facebook.
«На жаль, наші автори не придумують факти й події, про які пишуть, їм доводиться шукати інформацію як в «ЖЖ», так і в бібліотеці ім. Вернадського», – прокоментував факт плагіату L’Officiel Hommes Ukraine.
Нагадаємо, переможця конкурсу на посаду в КМДА зловили на плагіаті.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті