Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 283 днів. За цей час ми опублікували 23535 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Туристи на Староміській площі Праги. Фото: Ірина Стасюк

Жителі столиці Чехії звернулися до місцевої влади з вимогою обмежити короткострокову оренду помешкань через сервіс Airbnb, повідомляє Bloomberg.

Питання регулювання Airbnb у Празі також було одним із центральних питань, які піднімали кандидати на муніципальних виборах у жовтні. Політики пропонували підвищити податки та обмежити кількість ночей, що можна здавати в оренду протягом року. Наприклад, в Амстердамі дозволено здавати квартиру не більше 30 ночей на рік.

«Центр міста вже як Діснейленд. За кілька років в нас тут скоро не залишиться місцевих», – зазначив член райадміністрації Іван Соліл.

«Навіщо мені всю ніч слухати п’яних туристів під вікном? Вони є в кожному будинку на нашій вулиці, і влітку я не можу спати через їхній галас», – скаржиться місцевий житель Йозеф Франк.

Торік Прагу відвідало 7,7 мільйонів людей, і більш як 10% із них оселилися в 14 тисячах квартир, орендованих через Airbnb. За даними Mastercard, Прага входить у топ-20 найбільш відвідуваних міст у світі та в топ-10 в Європі.

Bloomberg зазначає, що інші міста також звинувачують Airbnb у збільшенні кількості туристів та зростанні орендної плати. У жовтні активісти захопили офіси Airbnb у Дубліні та вимагали припинити обслуговування.

Нагадаємо, влітку активісти влаштували акцію протесту в Барселоні, вимагаючи обмежити потік туристів, який завдає незручностей місцевих жителям.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button