В МОЗ оголосили про початок інформаційної кампанії про шкоду кальяна
Згідно з даними МОЗ близько 2% населення є активними споживачами кальяну.
Згідно з даними МОЗ близько 2% населення є активними споживачами кальяну.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 251 днів. За цей час ми опублікували 25978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фото: unsplash.com
Міністерство охорони здоров’я України спільно з громадською організацією «Життя» розпочало інформаційну кампанію проти куріння кальяну. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.
Головна ідея кампанії – поширення інформації про шкоду від кальянного диму, а також нагадування про те, що куріння кальянів заборонено у ресторанах та інших закладах.
За результатами опитувань МОЗ, близько 2% дорослого населення є активними споживачами кальяну, а серед молоді що не палить, у віці 14-34 років близько половина пробувала його курити. У Центрі наголошують, що попри постанову 2012 року, яка заборонила курити кальяни, звичайні та електронні сигарети в ресторанах, станом на січень 2018 року 17,6% перевірених закладів ігнорують цю заборону.
«Люди, які вживають кальян протягом півгодини — години, отримують в десятки разів більше токсичних і канцерогенних речовин, ніж під час куріння сигарет… Це велика соціально-медична проблема, тому треба оберігати людей від вторинного кальянного диму і контролювати заборону куріння кальяну в приміщеннях», — заявив Отто Стойка, експерт з контролю за тютюном та головний лікар Київського міського центру здоров’я.
Водночас за даними експертів, з 2017 року Держспоживслужба не проводить перевірки ресторанів за скаргами споживачів щодо куріння у цих закладах, «пояснюючи це колізією в законодавстві».
Читайте також: Звідки в Києві мода на кальяни та хто на ній заробляє?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті