Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 276 днів. За цей час ми опублікували 23482 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Іван Світличний. Фото: Valeriy Miloserdov  

15 листопада в IZONE вручили Мистецьку премію ім. Казимира Малевича, одну з найпрестижніших відзнак, що вручають українським художникам.

Лауреатом став художник Іван Світличний, якого номінував Національний художній музей України. 30-річний Світличний народився у Харкові, 2011 року номінувався на Премію PinchukArtCentre. Художник досліджує можливість подати звук як скульптурний об’єкт.

Також фіналістами премії стали Олександр Курмаз, номінований Школою Фотографії Віктора Марущенка, та Микола Рідний, номінований Галереєю Лабіринт у Любліні.

Переможця обирало міжнародне журі, в яке входили дев’ять експертів, зокрема засновник «Я галерея» Павло Гудимов, художник Нікіта Кадан, директорка варшавського ЦСМ «Замок Уяздовський» Малгожата Людвісяк, директор Польського Інституту в Києві Бартош Мусялович та інші.

Деякого обурив перформанс дизайнера Федора Возіанова, який той провів під час церемонії. Він вивів на сцену дівчат-модельок і вдягнув їх у вбрання, яке символізувало зв’язок із творчістю Малевича.

Перформанс Федора Возіанова. Фото: Valeriy Miloserdov

«Молоді напівоголені дівчата модельної зовнішності пасивно стоять, поки їх вдягає у щось старший дядько. Так виглядає об’єктивація в енциклопедичному тлумаченні», – прокоментувала гендерна дослідниця Тамара Злобіна.

Фото: Valeriy Miloserdov

Дивіться фото: Київські художники розмістили у Варшаві сітілайти, присвячені заробітчанкам з України

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button