Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Російське (ліворуч) та американське (праворуч) видання

Американський письменник з українським корінням Чак Паланік (Палагнюк) випустив новий роман про революцію, яку здійснюють у США міленіали – геї, феміністки, антиглобалісти, праворадикали та лібертаріанці.

В США антиутопія «Adjustment Day» вийшла у друк у травні цього року. Фрагмент роману «Ссудный день» у перекладі російською опублікував журнал Esquire.

Дія відбувається в Америці майбутнього, влада якої планує ухвалити законодавчий акт, за яким два мільйони молодих чоловіків відправлять на місце військового конфлікту на Близькому Сході. За таємним планом, там їх знищить вибух ядерної бомби, відповідальність за який візьме на себе одне з терористичних угруповань.

«(Сенатор) посміхнувся, подумавши про те, що за пару тижнів жінок у країні стане істотно більше, ніж чоловіків. Фемінізм загнеться своєю смертю, дамам доведеться вести себе дуже чемно, а на тих, хто не готовий прогинатися, чекають самотня смерть і поховання у шлунках своїх сорока кішок. Менше соціальних потрясінь, більше доступних баб», – наводить уривок Esquire.

Тим часом молоді американці готують повстання, розповсюджуючи маніфест та створивши сайт зі списком імен публічних персон, які найбільше заслуговують смерті.

Коли революція спалахує людей зі списку вбивають, відрізаючи їхні вуха (саме тому вуха використані в оформленні обкладинки як американського, так і російського видання). У новій системі права та свободи отримають лише ті, хто вбивав.

В результаті революції Сполучені Штати опиняються розділеними на три антиутопічні регіони – Блектопія (для чорношкірих), Гейазію (в якій гомосексуали влаштовують концтабори для гетеросексуалів) та Кавказію для білих.

Рецензенти зазначають, що в цьому романі Паланік балансує на лезі бритви, випробовуючи терпіння читача та провокуючи його.

«Так само, як більшість революцій зазнають невдачі у спробах втановлення нового порядку, так само й ця розвалиться раніше, ніж на старих костях встигнуть побудувати щось краще», – йдеться в одному з відгуків на книгу.

Найвідомішим романом Паланіка лишається «Бійцівський клуб», який став украй популярним після екранізації 1999 року.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button