Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Головна ялинка Рима у 2017 році. Фото: twitter.com/LucaNobili

Часом новорічна ялинка стає наочною ілюстрацією проблем міського управління, вважає CityLab. Видання відібрало кілька прикладів муніципальних ялинок, встановлення яких стало провалом.

«Коли місто переживає скрутні часи, Різдво та міська ялинка – саме те, що може відволікти людей від проблем», – зазначає Тім О’Коннор, керівник американської Спілки новорічних ялинок (National Christmas Tree Association). Утім, якщо ялинка невдала, то вона лише посилить неводовлення містян.

У спілці впевнені, що успішна міська ялинка має бути справжньою, а не штучною, і достатньо високою, аби її не перекривали навколишні будівлі. Екологи також радять обирати натуральні ялинки – вони не так шкодять довкіллю, як пластикові, а правильне проріджування лісу звільняє місце для росту нових дерев.

Ялинку, яку встановив муніципалітет Риму у грудні 2017 року на П’яцца Венеція, місцеві мешканці назвали «туалетним йоршиком». Було очевидно, що з лисим деревом не все гаразд. Зрештою, міська влада визнала, що ялинку доправили до міста вже всохлою. При цьому її доставка з Австрії обійшлася бюджету Риму в $ 50 000.

Не набагато кращою була ялинка у місті Редінг, штат Пенсильванія, у 2014 році. Місцеві називали її «найсумнішою новорічною ялинкою усіх часів». Іронія полягала в тому, що саме у Пенсильванії розташовано понад 1400 хвойних ферм. За збігом обставин, мера міста було невдовзі арештовано за хабарництво.

Ялинка у Редінгу. Фото: Ben Hasty

Та найбільше новорічними деревами невдоволені британці. З року в рік то в тому, то в іншому місті з’являється ялинка, яку оголошують «найогиднішою у світі».

Оттері, графство Девоншир

Дімчерч, графство Кент

Мейр, графство Стаффордшир. Ялинку зібрали з мішків зі сміттям. britishplastics.co.uk

Торік штучна ялинка (ліворуч) в Кемборні, графство Корнуолл, викликала обурення містян. Цього року встановили справжню (праворуч). Фото: twitter.com/grace_pascoe

Головну ялинку Києва п’ятий рік розташовують на Софійській площі. Зараз вона виглядає так:

Фото: прес-служба КМДА

Довгий час новорічне дерево встановлювали на Майдані Незалежності, але ялинка-2013 стала найбільшим провалом. Адже саме її монтажем влада намагалася пояснити силовий розгін протестувальників 30 листопада. Під час протестів конструкцію частково розібрали та оздобили плакатами.

Ялинка на Майдані станом на 31 грудня 2013 року. Фото: Wikipedia

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button