В Україні обирають нову назву коньяка. Серед варіантів – укрньяк, пломінь, златовин і гайстер
До 2026 року український коньяк мають перейменувати.
До 2026 року український коньяк мають перейменувати.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Проект «Географічні зазначення в Україні» запустив голосування за нову назву коньяка в Україні.
Відповідно до умов Асоціації з ЄС, виготовлений в Україні коньяк слід перейменувати до 2026 року. Адже нинішня назва напою пов’язана з регіоном його походження – округом міста Коньяк у Франції – і захищена відповідним законодавством.
Повідомляється, що варіанти нової назви українського напою розробляли представники влади, науковці, маркетологи, сомельє і філологи. На громадське обговорення запропоновано близько 30 назв, які здобули найбільшу підтримку у фокус-групах.
Серед варіантів – український бренді, укрньяк або украньяк, к’янок, вояк.
Багато назв утворено за принципом словозлиття (телескопії) – наприклад, мизарон («Миколаївська, Закарпатська, Одеська, Херсонська області»), грокур («перекурка грона»), дивина («дистилят вина»), узвин («український з вина»), каннук – «кращий алкогольний національний напій українських коньячистів».
Є поетичні назви – златець, златовин, пломінь, сонцедар, шовкаль, виналь, гайстер (діалектична назва лелеки – відсилає до молдовського бренді «Белый аист»). Проголосувати за вподобаний варіант можна за посиланням.
«Географічні зазначення в Україні» – проект, який реалізується за фінансування ЄС протягом 2017-2020 років. Він має на меті допомогти державі розробити систему географічних зазначень – позначення товарів із властивостями та репутацією, що зумовлені переважно місцем походження.
Читайте також: На сторінці Укрзалізниці в Facebook вибирають назву потяга Київ-«Бориспіль»: найсмішніші варіанти
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті