Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23475 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: ecotown.com.ua

На південній частині фасаду будинку за адресою вул. Миколи Бажана, 16 у Києві розміщують кілька десятків сонячних панелей загальною потужністю 30 кВт. Роботи зі встановлення проводить ОСББ «Оберіг на Позняках», пише Eco town.

ОСББ управляє будинком, збудованим у 2003-2004 роках. Це 422-квартирний житловий комплекс з різною кількістю поверхів у секціях (17-23) та загальною опалювальною площею 36 206 метрів. Добре прорахувавши витрати, співвласники будинку змогли залучити на енергоефективні заходи майже 31,3 мільйони гривень у міської влади та банків. З цієї суми людям треба повернути трохи більше 6,5 млн грн протягом п’ятьох років за кредитною ставкою 21%.

Унікальність цього випадку, пише Eco Town, в тому, що ОСББ «Оберіг на Позняках» взяло найбільший кредит на утеплення з часу дії програми з впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках, і значна частина цих коштів – 24,5 млн грн – буде погашена з державного та місцевих бюджетів. Такі суми на заходи з підвищення енергоефективності — не новина для українського бізнесу. Однак інвестиція розміром понад мільйон євро у багатоквартирний житловий будинок трапилася вперше.

Стартові гроші, 21,5 млн грн, надійшли з міського бюджету за програмою спільного фінансування «70/30%». Другим траншем став «теплий» кредит від Укргазбанку: ініціатори залучили понад 9,7 млн грн на п’ять років за ставкою 21%. Тобто ОСББ скористалося коштами місцевої програми «70/30%» і державної — «Теплі кредити».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button