Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: president.gov.ua

Петро Порошенко підписав закон №8044 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо правового підґрунтя для запровадження середньострокового бюджетного планування)». Згідно з ним, держава та населені пункти почнуть планувати бюджет одразу на три роки та втілювати таким чином системні зміни.

Закон передбачає введення середньострокової Бюджетної декларації як документу стратегічного планування, в тому числі на місцевому рівні. Це означає, що міністерства та відомства як головні розпорядники коштів будуть зобов’язані проводити моніторинг ефективності бюджетних програм, щоб виокремлювати з них найбільш приорітетні. До цього розпорядників коштів підштовхне обмеженість бюджетних ресурсів, пояснює Ірина Піонтківська, старший економіст Центру економічної стратегії для «Ліга.Финансы». Планування витрат і доходів, як і раніше, очолюватиме Мінфін.

Закон №8044 зобов’яже розпорядників обирати більш якісний підхід до тривалих проектів у містах та залучати громади для правильної розстановки пріоритетів завдань.

«Відтак, маємо більш передбачувану бюджетну політику та фіскальну стабільність, вищу ефективність державних видатків, бюджетну дисципліну, структурні реформи», – пояснює Піонтківська. Вона зазначила також, що за умови відмови переходу на середньострокове планування буде втрачено фіскальну дисципліну та ефективність видатків.

Читайте також: Верховна Рада проголосувала за законопроект, який прирівнює людей на візках до учасників дорожнього руху

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button