Космічний зонд КНР зростив насіння на зворотному боці Місяця. Що це означає?
У комуністичній державі до цього ставляться як до започаткування першої космічної бази.
У комуністичній державі до цього ставляться як до започаткування першої космічної бази.
Ліворуч – пророщене насіння бавовни на зонді Chang’e 4. Фото: Chongqìng University
Як повідомляє ВВС, сьогодні, 15 січня, через 12 днів після висадки на Місяць космічної станції Chang’e 4, Китайське національне космічне керівництво оприлюднило фото пророслого на ній бавовняного пагону. Зазначають, що проросло також насіння ріпаку і картоплі, а сам експеримент китайські медіа назвали заснуванням космічної бази.
Для висадки на Місяці станцію оснастили герметичним контейнером з кількома біологічними зразками: насінням бавовни, ріпаку, картоплі, арабідопсису (рослина з сімейства капустяних – прим. ред.), дріжджами, а також мушками дрозофілами. Команда дослідників експерименту дійшла висновку, що така вибірка зразків буде достатньо витривалою.
За інформацією South China Morning Post, керівник експерименту Лю Ханлонг стверджує, що картопля може бути джерелом харчування на Місяці, бавовну можна використати для пошиття одягу, а ріпак згодиться для виробництва нафти.
Зображення: Chongqìng University
У штучній міроекосистемі рослини виробляють кисень та їжу, завдяки фотосинтезу підтримують життєдіяльність мушок. Дріжджі сприяють розкладанню та обробляють відходи комах і залишки мертвих рослин. Крім того, як повідомляє South China Morning Post, вчені оснастили ємність приладами, що постачають в екосистему природне земне світло для ефективнішого фотосинтезу.
«Дослідження зростання рослин в умовах слабкої гравітації дозволить закласти основу для нашого майбутнього створення космічної бази», – зазначив керівник експерименту Лю Ханлонг.
Як повідомляє South China Morning Post, взаємодія цих шістьох компонентів створює «мікроекологічне коло на поверхні Місяця». Екосистема розвивається у контейнері, захищеному від екстремальних температур та випромінювання.
Зазначимо, місячна станція Chang’e 4 – частина Китайської програми досліджень Місяця. Вона досліджує вік і склад віддалених частин Місяця, щоб забезпечити технологіями наступні етапи космічної програми КНР.
Читайте також: У 2019 році компанія Blue Origin планує відправити у космос перших туристів
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті